Parafia Św. Jana Pawła II, Radzymin
Ks. Ziółkowski Krzysztof, 20.07.2008 – 01.05.2011
† Ks. Wielgolewski Sławomir, 24.02.2008 – 20.07.2008
Liczba parafian: 3467
Parafię erygował Abp Henryk Hoser SAC 1 maja 2011 roku jako wotum dziękczynne za życie i pontyfikat Jana Pawła II, a zarazem sanktuarium dedykowane Jego osobie.

Parafię erygował Abp Henryk Hoser SAC dnia 1 maja 2011 r. jako wotum dziękczynne za życie i pontyfikat Jana Pawła II, a zarazem dedykowanym Jego Osobie sanktuarium. Nowa parafia została wydzielona z części parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie. Ziemię pod budowę kościoła w marcu 2007 roku, zakupił ks. Dziekan Stanisław Kuć. Wkrótce Abp Leszek Sławoj Głodź poświęcił krzyż na placu przeznaczonym pod budowę kościoła. Pierwszym organizatorem działań duszpasterskich był ks. Sławomir Wielgolewski, który odprawiał Msze Święte przy wmurowanym na placu krzyżu. Ks. Wielgolewski rozpoczął starania o projekty kościoła i domu parafialnego. W lipcu 2008 roku, dekretem Abp Henryk Hoser SAC, do budowy kościoła, delegował Ks. Krzysztofa Ziółkowskiego. Od sierpnia 2008 Msze Święte zaczęto odprawiać w tymczasowej blaszanej kaplicy, podarowanej przez Ks. Cezarego Krawczyńskiego – proboszcza parafii bł. Ignacego Kłopotowskiego w Otwocku. W lipcu 2009 r. uzyskano pozwolenie na budowę kościoła i domu parafialnego. W sierpniu rozpoczęto wznoszenie fundamentów. Dnia 13 czerwca 2010 r., w 11 rocznicę wizyty Ojca Świętego w Radzyminie, Abp Henryk Hoser SAC wmurował kamień węgielny pochodzący z Góry Synaj i marmurową tablicę pobłogosławioną przez papieża Jana Pawła II. W 30. rocznicę zamachu na Ojca Św., 13 maja 2011 r. przez Ordynariusza Diecezji, została poświęcona kaplica z figurą MB Fatimskiej, przywiezioną z sanktuarium Fatimskiego. Poprzez te wydarzenia włączyliśmy się w Wielką Nowennę Fatimską. 9 września 2011 r. Watykańska Fundacja Jana Pawła II w Rzymie oraz Ośrodek Dokumentacji i Studium Pontyfikatu w Rzymie, przekazały parafii dary, które Jego Świątobliwość Jan Paweł II otrzymał od pielgrzymów w różnych częściach świata, stanowią one pamiątkę pontyfikatu i są świadectwem miłości i czci do Ojca Świętego. Została zorganizowana stała wystawa przy parafii, dzięki której pamięć o św. Janie Pawle II będzie podtrzymywana w środowisku parafii i miasta oraz przybywających do Radzymina pielgrzymów i gości. 19 października 2011 r, sprowadzono relikwie krwi, tak aby każdy nawiedzający sanktuarium mógł wypraszać łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Od marca 2012 r., w parafii peregrynowały relikwie św. Papieża w czasie od beatyfikacji do kanonizacji.

† Ks. Sajnóg Janusz, do 08.06.1986
Ciemne, Dybów-Kolonia, Emilianów, Radzymin: Dzielna, Glinkowska, Gródki, Jana Pawła II (nieparzyste), dr. mjr. Tadeusza Koliski, Konstytucji 3 Maja (parzyste od Norwida), Janusza Korczaka, Kotkowskiego, Kredytowa, Kwitnąca, Księcia Edwarda Lubomirskiego, Malownicza, Stanisława Marszała, Adama Mickiewicza, Mistrza i Małgorzaty, ks. Kazimierza Narbutta, Cypriana Kamila Norwida (nieparzyste), Ogrodowa (od Beniaminówki), marsz. Józefa Piłsudskiego (do Rycerskiej), Pionierska, Juliusza Słowackiego, Włodzimierza Tetmajera, Juliana Tuwima, Wczasowa, Wierzbowa, Wołomińska, Wspólna, Zielona, Rżyska (nry 56-68), Stary Janków, Wiktorów