DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Pustelnik k. Mińska Maz.
ul. Cicha 6
Pustelnik
05-304 Stanisławów
08:00 w czwartki
17:00 poza czwartkiem (od kwietnia do października o 18:00)
09:00
11:00
12:30
17:00 od kwietnia do października o 18:00
Ks. Dębiński Dariusz, od 10.08.2016
Ks. Wolski Andrzej, od 25.02.2007
Ks. Janiszewski Bronisław, 01.07.2015 –10.08.2016
Ks. Podkoński Józef Andrzej, 25.02.2007 – 06.03.2011
† Ks. Żmijewski Adam, 01.09.1991– 25.02.2007
† Ks. Górny Witold, 15.03.1982 – 24.06.1991, zmarł w Pustelniku
Ks. Wasiluk Tadeusz, 13.12.1977 –15.03.1982
Ks. Dziliński Wacław, 14.07.1957 –13.12.1977
† Ks. Tomaszczyk Józef, 25.04.1947 – 24.04.1957, zmarł w Pustelniku
† Ks. Kulesza Władysław, 12.12.1933 – 25.04.1947
† Ks. Sałaga Anatol, 1932 –12.12.1933
Ks. Molak Jan, 1928 –1932
Ks. Wielicki Henryk, 1927 –1928
Ks. Skrzeszewski Władysław, 1919 –1927
Ks. Kwiatkowski Kacper, 1918 –1919
Ks. Podbielski Jan, 1912 –1918
Ks. Józwiak Jan, 1907 –1912
Ks. Żebkowski Waclaw, 1906 –1907
Ks. Bliziński Karol, 1902 –1906
Ks. Ułasiewicz Ludwik, 1899 –1902
Ks. Janiszewski Bronisław, 31.07.2010 – 01.07.2015
Ks. Skowyra Kazimierz CM, 24.04.1957 –14.07.1957
Ks. Wąsowski Andrzej, 20.08.2006 – 25.02.2007
Ks. Siwek Michał, 29.06.2002 – 30.06.2003
Ks. Banaszek Adam, 30.06.2000 – 29.06.2002
Ks. Szulski Jacek, 28.06.1997 – 30.06.2000
Ks. Kiełbasiński Marek, 21.06.1990 – 22.06.1993
Ks. Kijewski Jacek, 15.06.1989 – 21.06.1990
Ks. Gill Tomasz Władysław, 29.05.1987 –15.06.1989
† Ks. Czapski Stanisław, 31.08.1938 – 01.09.1938
Liczba parafian: 2600
Parafię erygował biskup płocki Jakub Buczacki w 1540 roku, ale kościół wybudowany był jeszcze wcześniej.

Parafię erygował biskup płocki Jakub Buczacki w 1540 roku, ale kościół wybudowany był jeszcze wcześniej. Parafia dzieliła burzliwe dzieje naszej Ojczyzny: kilka kolejnych kościołów spłonęło. Był nawet taki czas, że przestała istnieć na ponad 150 lat: nie było żadnych mieszkańców oprócz kilku pustelników. Dopiero w 1843 r. staraniem ówczesnego proboszcza Ks. Tomasza Mościckiego, parafian i hrabiego Stanisława Grochowskiego wybudowano kościół drewniany. Kościół poświęcony przez Bp. Tomasza Chmielewskiego, wikariusza kapituły warszawskiej, stał aż do 1983 r. Stan świątyni był bardzo zły, dlatego dzięki staraniom Ks. Witolda Górnego rozpoczęto budowę nowego.

Budowa świątyni według projektu Wiesława Pląska z Siedlec trwała do 1991 r. Konstruktorem był Bogusław Chodowski. Kamień węgielny pochodzący z bazyliki Św. Piotra w Rzymie wmurował kardynał Józef Glemp 7 maja 1985 roku. Natomiast Ks. dziekan Edmund Jakacki odprawił pierwszą Mszę świętą i poświęcił mury w uroczystość Chrystusa Króla w 1986 r. Ksiądz Witold Górny wychodząc z kościoła po Mszy świętej 24 czerwca 1991 roku upadł i zmarł na wylew, pozostawił kościół w stanie surowym i przykryty blachą miedzianą. Dalszymi pracami zajął się następny Ksiądz proboszcz Adam Żmijewski.

S. Słowik Mariola Anna MSF, do 20.07.1986
Ks. Florowski Władysław
Ks. Marczak Waldemar
S. Borucka Luiza CSL
Choiny, Ciopan, Cisówka, Gorzanka, Goździówka, Kąty Goździejewskie Drugie, Kąty Goździejewskie Pierwsze, Krubki-Górki, Łęka, Małków, Nowy Walercin, Poręby, Pustelnik, Walercin, Wólka Wybraniecka, Wólka-Konstancja, Zawiesiuchy, Zielonka: Cisowa