DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Ostrów
Ostrów 23
05-430 Celestynów
07:00 w Adwencie
08:00 we wtorek i czwartek oprócz Adwentu
18:00 od kwietnia do października (pozostałe miesiące oprócz Adwentu o 17:00)
08:00
10:00
11:30 z udziałem dzieci
18:00 dla młodzieży
09:00, 17:00, 19:30
09:00, 17:00, 19:30
Ks. Walczyk Hubert, od 27.11.2016
Ks. Karolak Grzegorz Andrzej, 18.01.2009 – 06.07.2013
† Ks. Serowik Stanisław, 24.06.1999 – 07.01.2009 (†)
Ks. Zych Antoni, 25.12.1993 – 24.06.1999
Ks. Swędrowski Michał Henryk, 06.07.2013 – 27.11.2016
Ks. Zych Antoni, 19.08.1991– 25.12.1993
Liczba parafian: 1100
Parafię erygował Bp Kazimierz Romaniuk 25 grudnia 1993 roku z części parafii Glinianka i Celestynów.

Parafię erygował Bp Kazimierz Romaniuk 25 grudnia 1993 roku z części parafii Glinianka i Celestynów. W XIX w. mieszkali tu ewangelicy pochodzenia niemieckiego, pozostał po nich cmentarz przy leśnej drodze do Gliny. Początkowo narodziła się myśl, by zbudować tu punkt katechetyczny, w którym można by uczyć religii i w niedziele odprawiać Mszę Świętą.

13 października 1983 roku Bp Jerzy Modzelewski poświęcił krzyż i plac, a 25 kwietnia 1984 roku rozpoczęto budowę. Kamień węgielny przywieziono z Bazyliki Porcjunkula. W lipcu następnego roku, w surowych jeszcze murach, pierwszą Mszę Św. odprawił Ks. Stanisław Marczuk, proboszcz Glinianki. W 1989 roku rozpoczęły się prace przy budowie nowej plebanii. Z dniem 1 września 1991 roku Władza Metropolitalna ustanowiła samodzielny ośrodek duszpasterski i przysłała Ks. Antoniego Zycha, który z czasem został pierwszym proboszczem.

O. Domański Paweł OFM
S. Tomaszewska Maria USJK
Jatne (oprócz Janowic), Ostrowik, Ostrów, Wola Ducka