DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Św. Michała Archanioła, Nowy Dwór Mazowiecki
ul. Warszawska 1a
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
07:00 w Adwencie o 6:30
15:00 kaplica w szpitalu we wtorek i czwartek
18:00
07:00
08:30
10:00 dla młodzieży
11:30 z udziałem dzieci
13:00 poza wakacjami
15:00 kaplica w szpitalu
18:00
07:00, 10:00, 18:00, 19:30
07:00, 10:00, 18:00
07:00, 10:00, 18:00, 19:30
Ks. Sankowski Bogdan Piotr, 17.06.2006 – 27.11.2011
Ks. Dusza Andrzej Stanisław, 01.07.2001–17.06.2006
† Ks. Żyła Czesław, 29.06.1971– 01.07.2001
Ks. Lipiński Władysław, 15.09.1965 – 29.06.1971
† Ks. Szulczyk Sylwester, 09.04.1963 –18.07.1965
† Ks. Her Wacław, 29.04.1960 – 07.02.1963
Ks. Jóźwik Henryk, 01.10.1936 – 23.11.1959
Ks. Malinowski Jan, 11.05.1930 – 27.02.1936
Ks. Tokarzewski Marian, 01.07.1929 – 27.04.1930
Ks. Jóźwiak Stanisław, 30.06.1917 – 01.07.1929
Ks. Szklarczyk Kazimierz, 21.07.1965 –15.09.1965
Ks. Bloch Ryszard, 07.02.1963 – 09.04.1963
Ks. Danelczyk Mariusz, 27.08.2014 – 26.08.2016
Ks. Król Łukasz, 26.08.2012 – 27.08.2014
Ks. Krupa Łukasz, 28.08.2011– 26.08.2012
Ks. Piotrkowicz Robert, 29.08.2009 – 26.08.2012
Ks. Gradziński Marek, 01.07.2007 – 28.08.2011
Ks. Krupa Krzysztof, 01.07.2007 – 08.12.2009
Ks. Moczulski Tomasz Andrzej, 01.07.2004 – 01.07.2007
Ks. Wielądek Robert Łukasz, 04.06.2006 – 09.06.2007
Ks. Stępień Wojciech Robert, 30.11.2004 – 25.02.2007
Ks. Rogowski Paweł, 23.07.2002 – 01.07.2006
Ks. Szymański Zbigniew, 29.06.2002 – 30.11.2004
† Ks. Korporowicz Ireneusz, 18.06.2001– 03.07.2004
Ks. Ołdak Piotr, 29.06.2002 – 02.07.2002
Ks. Chojnicki Grzegorz, 18.06.1998 –18.06.2002
Ks. Gugała Dariusz, 24.06.1999 –18.06.2002
Ks. Adler Paweł, 26.06.1998 – 30.06.2001
Ks. Trzciński Paweł Stanisław, 28.06.1996 – 01.07.1999
Ks. Kinowski Andrzej, 30.06.1994 – 26.06.1998
† Ks. Wielgolewski Sławomir, 30.06.1995 – 26.06.1998
Ks. Józefczyk Jan, 22.06.1994 – 22.06.1996
Ks. Jabłecki Tadeusz, 19.08.1991– 25.04.1995
Ks. Krzyżewski Janusz, 30.06.1993 – 30.06.1994
Ks. Kalinowski Paweł, 22.06.1993 – 22.06.1994
Ks. Kiełbasiński Marek, 22.06.1993 – 22.06.1994
Ks. Kowalski Andrzej, 14.08.1991– 22.06.1993
Ks. Miliszkiewicz Wojciech, 19.05.1991– 22.06.1993
Ks. Mackiewicz Jerzy Karol, 21.06.1990 –19.09.1991
Ks. Gnidziński Wojciech, 21.06.1990 – 03.09.1991
Ks. Ciećwierz Michał, 15.06.1988 –19.08.1991
Ks. Mirecki Cezary, 15.06.1988 – 21.06.1990
Ks. Cąkała Krzysztof Michał, 10.06.1987 –15.06.1988
Ks. Prażmowski Henryk, 15.06.1985 –15.06.1988
Ks. Sowa Tadeusz, 15.06.1985 –15.06.1988
Ks. Piotrowski Grzegorz Andrzej, 15.06.1985 –10.06.1987
Ks. Łozowski Wiktor, 13.06.1984 –15.06.1985
Ks. Michalski Wojciech, 13.06.1984 –15.06.1985
Ks. Zakrzewski Andrzej, 13.06.1984 –15.06.1985
Ks. Adamczuk Henryk, 12.08.1980 –13.06.1984
† Ks. Rogala Henryk, 10.06.1983 –13.06.1984
Ks. Drzewiecki Zbigniew Leszek, 06.06.1983 – 24.01.1984
Ks. Majewski Piotr, 25.05.1979 –10.06.1983
Ks. Klepacki Kazimierz, 25.05.1979 –10.03.1983
Ks. Śmigasiewicz Jan, 28.05.1977 –12.08.1980
Ks. Gąsiorowski Jan, 05.06.1973 – 25.05.1979
Ks. Przybyłowski Eugeniusz, 28.05.1977 – 25.05.1979
† Ks. Król Marian, 28.05.1975 – 28.05.1977
† Ks. Rybak Kazimierz, 05.06.1973 – 28.05.1977
Ks. Dujka Stanisław, 05.06.1973 –15.05.1975
Ks. Serkowski Zbigniew, 10.06.1972 – 08.06.1973
Ks. Borzuchowski Jan, 10.06.1972 – 05.06.1973
Ks. Łapiński Władysław, 02.06.1969 –10.06.1972
Ks. Rola Marian, 02.06.1969 –10.06.1972
Ks. Dusiło Stanisław, 10.06.1968 – 02.06.1969
Ks. Krysztopa Zygmunt, 10.06.1968 – 02.06.1969
Ks. Płaszczyński Ryszard, 01.06.1967 –10.06.1968
Ks. Wojdecki Waldemar, 01.06.1967 –10.06.1968
Ks. Kaczor Andrzej, 15.06.1966 – 01.06.1967
† Ks. Łuniewski Tadeusz, 11.06.1965 – 01.06.1967
Ks. Małecki Andrzej, 15.06.1964 –15.06.1966
Ks. Szklarczyk Kazimierz, 11.06.1965 –10.09.1965
Ks. Gaszkowski Zbigniew, 22.11.1961–11.06.1965
Ks. Ozon Kazimierz, 01.06.1963 –16.06.1964
Ks. Bloch Ryszard, 01.09.1959 – 01.06.1963
Ks. Hintz Franciszek, 10.06.1961–11.11.1961
Ks. Kapusta Stanisław, 20.06.1960 –10.06.1961
† Ks. Żyła Czesław, 09.08.1958 – 20.06.1960
Ks. Foks Stanisław, 20.08.1958 – 31.08.1959
† Ks. Rółkowski Mirosław, 10.08.1957 – 09.08.1958
Ks. Mosak Mieczysław, 09.02.1955 –10.08.1957
Ks. Kuzalski Marian, 01.09.1952 – 30.06.1955
Ks. Bojasiński Tomasz, 14.01.1951– 31.08.1952
Ks. Zaleski Jarosław, 01.04.1948 –10.01.1951
Ks. Wróblewski Roman, 01.09.1947 – 30.05.1948
Ks. Konopka Paweł, 27.04.1946 – 31.08.1947
Ks. Wolski Stanisław, 01.08.1945 – 25.04.1946
Ks. Balik Tadeusz, 01.08.1939 – 31.07.1945
Ks. Przybyłko Marian, 26.12.1934 – 31.07.1939
Ks. Górny Jan, 01.07.1938 – 29.06.1939
Ks. Żołędziowski Kazimierz, 21.01.1934 – 20.08.1934
Ks. Brejnak Stanisław, 17.04.1933 – 07.01.1934
† Ks. Kościanek Stanisław, 01.02.1932 – 01.03.1933
Ks. Siwek Kazimierz, 26.12.1932 –13.02.1933
Ks. Stypułkowski Aleksander, 01.09.1929 – 02.08.1931
Ks. Tworkowski Stanisław, 01.09.1927 – 31.07.1929
Ks. Songajło Konstanty, 01.09.1921– 27.06.1927
Ks. Malowaniec Karol, 11.02.1919 – 04.09.1919
† Ks. Żyła Czesław, 01.07.2001– 25.03.2013
Liczba parafian: 12000
Parafię erygował biskup płocki, Krzysztof-Hilary Szembek, w 1792 roku z dawniejszej parafii Okunin (kościół przetrwał do 1802 roku).

Parafię erygował biskup płocki Krzysztof-Hilary Szembek w 1792 roku z dawniejszej parafii Okunin (kościół przetrwał do 1802 r.). Już u schyłku XIII w. wojewoda mazowiecki Jan, przy udziale biskupa płockiego Tomasza, ufundował kaplicę Św. Małgorzaty w Nowym Dworze. W 1355 r. miejscowość jest wzmiankowana jako gród książęcy. Ziemowit III nadał jej prawa miejskie w 1374 r; była ważnym ośrodkiem targowym i handlowym. W XVII w. utracił prawa miejskie, które odzyskał w 1782 r.

Kościół zbudowano w 1772 r. z fundacji Prymasa i Arcybiskupa Warszawskiego, Michała Poniatowskiego, ówczesnego właściciela okolic Nowego Dworu, i jego brata króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Konsekrował go Bp Antoni Malinowski, sufragan żmudzki, 2 października 1792 roku. W tym okresie powstała w mieście fabryka sukna, stocznia rzeczna i drukarnia. Powodzie i strategiczne położenie nad Wisłą (wojny napoleońskie, powstanie listopadowe, I i II wojna światowa) były przyczyną częstych zniszczeń miasta i świątyni.

Po 1914 r. kościół odrestaurowano, a w latach 1981-1984 pod pozorem rozbudowy powstała nowa świątynia, tak wkomponowana, że nie uroniła nic z piękna pierwszej. Kościół nowy zbudowany jest z cegły klinkierowej i pokryty blachą miedzianą, a stary z cegły, kryty dachówką ceramiczną. Głównym architektem był inż. Stefan Kuryłowicz, a konstruktorem inż. Marian Ziemniak. W dniu 23 września 1984 roku kościół był poświęcony, a 5 listopada 1989 roku konsekrował go Kard. Józef Glemp.

Ks. Walczyk Hubert, do 09.06.2001
Ks. Armijak Tadeusz, do 26.06.1960
Ks. Kaszyński Jerzy
Ks. Piotrowski Antoni
Ks. Wysocki Marek
Ks. Zalewski Jacek
Ks. Ziółkowski Zbigniew
S. Marciniak Dominika CSC
S. Szymańska Rafaela CSC
Nowy Dwór Mazowiecki: Akacjowa, Batalionu Elektrotechnicznego, Bohaterów Modlina, Chemików, Chryzantemy, Marii Curie-Skłodowskiej, Ignacego Daszyńskiego, Długa, Ferdynanda Focha, Gospodarcza, Górska, Graniczna, Harcerska, Inżynierska, Jana III Sobieskiego, Jarzębinowa, Jaśminowa, Kalinowa, Kasztanowa, Kępa Nowodworska, Jana Kilińskiego, Tadeusza Kościuszki, Janusza Kusocińskiego, Legionów, Leśna (od torów), Lotników, Łabędzia, Łąkowa, Magistracka, Maturzystów, Mazowiecka, Miodowa, Modlińska, gen. Jerzego Przemysława Morawicza (nieparzyste), Nadrzeczna, Nadwiślańska, Jana Nałęcza, Nowodworska, Nowołęczna, Stefana Okrzei, Okunin, Ignacego Paderewskiego, Partyzantów, PCK, Piaskowa, Przejazd, Przemysłowa, Przytorowa, Sawy, Segmentowa, Stefanii Sempołowskiej, Henryka Sienkiewicza, gen. Władysława Sikorskiego, Juliusza Słowackiego, Solny, Spacerowa, Spokojna, Sportowa, Strażacka, Sukienna, Śniadeckich, Targowa, gen. Wiktora Thommee (od Narwi), Towarowa, Warszawska, Wiejska, Wierzbowa, Wiśniowa, Wojska Polskiego (nieparzyste od Kępy Nowodworskiej, parzyste od Morawicza), Józefa Wybickiego, Zachodnia, Zakroczymska, Zdobywców Kosmosu, Księcia Ziemowita III, Stefana Żeromskiego, Żurawia

Zgromadzenie Sióstr Św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy, Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Partyzantów 21, tel. 22 775 23 45