DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Św. Jana Chrzciciela, Miąse
ul. Kardynała Wyszyńskiego 31
Miąse
05-240 Tłuszcz
18:00 od października do lutego o 17:00
09:00
11:00
Ks. Dobosz Ryszard, od 29.08.2009
Ks. Kucharski Grzegorz, 26.03.2003 – 29.08.2009, budowniczy kościoła
Ks. Kaniewski Paweł Waldemar, 02.02.1999 – 26.03.2003
Ks. Kaniewski Paweł Waldemar, 13.06.1997 – 02.02.1999, organizator parafii
Liczba parafian: 768
Parafię erygował bp Kazimierz Romaniuk 2 lutego 1999 roku.

Parafię erygował bp Kazimierz Romaniuk 2 lutego 1999 roku, a pierwszym proboszczem został ks. Paweł Waldemar Kaniewski. Budynek pełniący funkcję tymczasowej kaplicy postawiono w roku 1994 bez planu i pozwolenia na budowę; początkowo miał być „domem ludowym”, czyli miejscem zabaw i wesel. Ponieważ nie było stosownego miejsca na odprawianie Mszy świętej, mieszkańcy Miąsego podczas specjalnego referendum zdecydowali o przeznaczeniu budynku na kult religijny. W tym samym roku poczyniono niezbędne adaptacje i bp Kazimierz Romaniuk poświęcił budynek jako nową kaplicę.

Do 13 czerwca 1997 roku Miąse było filią parafii Klembów obsługiwaną przez tamtejszych duszpasterzy; wtedy do pracy duszpasterskiej w kaplicy skierowano ks. Kaniewskiego. 25 stycznia 1998 roku władza diecezjalna erygowała ośrodek duszpasterski w Miąsem. W 2004 roku rozpoczęto budowę kościoła. W roku 2009 abp Henryk Hoser SAC wmurował kamień węgielny. W 2012 roku kościół został oddany do użytku.

Jadwinin, Łysobyki (po lewej Alei Marysieńki), Miąse, Stasinów