DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Legionowo
ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 47
05-120 Legionowo
07:00
07:30 poza wakacjami
18:00
07:30
09:00
10:15
11:30
12:45
16:00 poza wakacjami
18:00
07:00, 08:00, 16:30, 18:00, 19:00
Ks. Podstawka Zygmunt Marcin, 28.06.1990 – 09.06.2007, organizator parafii, budowniczy kaplicy, kościoła i domu parafialnego
Ks. Filipczuk Marek Jan, 01.09.2013 – 27.08.2014
Ks. Swędrowski Michał Henryk, 01.02.2012 – 06.07.2013
Ks. Świątkiewicz Arkadiusz, 28.08.2011– 01.07.2012
† Ks. Korporowicz Ireneusz, 01.07.2007 – 31.01.2012
Ks. Bębenek Zbigniew OFM, 29.08.2010 – 29.08.2011
Ks. Trzciński Paweł Stanisław, 29.08.2009 – 28.08.2011
Ks. Stefanowicz Dariusz, 01.07.2006 – 28.08.2010
Ks. Szałkowski Cezary Robert, 01.07.2006 – 29.08.2009
Ks. Białobrzeski Paweł, 28.06.2003 – 01.07.2007
Ks. Lipiński Radosław, 29.06.2002 – 01.07.2006
Ks. Stefek Jacek, 29.06.2002 – 01.07.2006
† Ks. Jakubicki Zbigniew, 30.06.2000 – 28.06.2003
Ks. Rajski Zbigniew, 26.06.1998 – 30.06.2001
Ks. Grzymkiewicz Grzegorz, 30.06.1995 – 30.06.2000
Ks. Abramowski Krzysztof, 26.06.1994 – 25.06.1998
Ks. Tomaszewski Sławomir, 27.06.1992 – 24.06.1995
Ks. Gosik Mariusz Andrzej, 27.06.1992 – 30.06.1994
Ks. Skiba Edward, 21.06.1990 – 27.06.1992
Ks. Swędrowski Michał Henryk, 19.08.1991– 22.06.1992
Ks. Ryglewicz Janusz Tadeusz, 19.05.1991–19.08.1991
† Ks. Konopka Mirosław, 25.04.1995 –11.08.2002 (†)
Ks. Chibowski Andrzej Franciszek, 24.06.1999 –15.03.2000
Liczba parafian: 12000
Parafię erygował kard. Józef Glemp 7 lutego 1991 roku z części parafii Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie i św. Jana Kantego w Legionowie.

Parafię erygował kard. Józef Glemp 7 lutego 1991 roku z części parafii Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie i św. Jana Kantego w Legionowie. Wiosną 1991 roku rozpoczęto budowę kościoła według projektu prof. Andrzeja Buchnera, prof. Witolda Mieszkowskiego i prof. Andrzeja Żurawskiego, profesorów Politechniki Warszawskiej.

1 maja 1990 roku bp Marian Duś poświęcił krzyż i plac pod kościół. Od maja do września duszpasterstwo sprawowane było „pod chmurką”; jednocześnie trwała budowa tymczasowej kaplicy, którą 7 października 1990 roku poświęcił bp Marian Duś. Kamień węgielny wmurował bp Kazimierz Romaniuk 14 września 1994 roku; on także poświęcił kościół 1 maja 1999 roku. Konsekracji dokonał abp Sławoj Leszek Głódź 25 maja 2005 roku.

Legionowo: Aleja 3 Maja (nieparzyste od Sowińskiego), Stefana Czarnieckiego (do Rycerskiej), Graniczna, Hetmańska (do Rycerskiej), Husarska, Królowej Jadwigi (do wysokości Kazimierza Wielkiego), Jana III Sobieskiego (do Rycerskiej), Leśna, Listopadowa, Stanisława Małachowskiego, Marysieńki, Mieszka I, Cypriana Kamila Norwida, Ogrodowa, Orla, Pałacowa, marsz. Józefa Piłsudskiego (od Sowińskiego), Prymasowska (do Rycerskiej), Tadeusza Rejtana, Rycerska (nieparzyste), Senatorska (do Rycerskiej), Jerzego Siwińskiego, gen. Józefa Sowińskiego (nieparzyste do 3 Maja), Romualda Traugutta, Warszawska (od Sowińskiego), Wilanowska, Piotra Wysockiego, Zwycięstwa