DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Św. Kazimierza Królewicza, Kobyłka-Stefanówka
ul. Królewska 15
05-230 Kobyłka
07:00
18:00
08:00
10:00
11:30
13:00 poza wakacjami
18:00
07:00, 09:00, 18:00
Ks. Kowalski Robert, od 26.08.2015
Ks. Sałański Bogdan, 17.06.2006 –10.04.2015
Ks. Walicki Dariusz, 29.06.2002 –17.06.2006
Ks. Wirkowski Zygmunt, 10.06.1987 – 29.06.2002, organizator parafii, budowniczy kościoła i plebanii
Ks. Przywoźny Mariusz, 01.09.2013 – 26.08.2015
Ks. Wróblewski Zbigniew, 29.08.2010 – 01.09.2013
Ks. Figauzer Piotr, 01.07.2006 – 29.08.2010
Ks. Łukasiewicz Marcin, 28.06.2003 – 01.07.2006
Ks. Tomaszewski Sławomir, 30.06.2001– 28.06.2003
Ks. Filipowicz Krzysztof, 30.06.2000 – 30.06.2001
Ks. Trzaskowski Piotr, 16.08.1999 – 30.06.2000
Ks. Mikusek Robert, 26.06.1999 –16.08.1999
Ks. Szelągowski Robert, 28.06.1996 – 01.07.1999
Ks. Kloch Zbigniew, 23.05.1993 – 28.06.1996
Ks. Kopczyński Tadeusz, 21.05.1989 – 22.06.1993
Liczba parafian: 4200
Parafię erygował kard. Józef Glemp 15 grudnia 1988 roku z części parafii Świętej Trójcy w Kobyłce.

Parafię erygował kard. Józef Glemp 15 grudnia 1988 roku z części parafii Świętej Trójcy w Kobyłce. Pierwsze próby tworzenia ośrodka duszpasterskiego na Stefanówce podjął ks. Mieczysław Stefaniuk, wikariusz parafii Świętej Trójcy, który w 1969 roku odprawił kilka Mszy świętych w ogrodzie u państwa Szyszków, jednak władze miasta sprzeciwiły się organizowaniu tego typu zgromadzeń.

10 kwietnia 1983 roku mieszkańcy osiedla Kobyłka-Stefanówka napisali do naczelnika Urzędu Miasta w Kobyłce prośbę o przydzielenie placu, na którym mogliby postawić punkt katechetyczny. Kuria metropolitalna i ks. Kazimierz Konowrocki, proboszcz parafii Świętej Trójcy w Kobyłce, skierowali podobne pisma do Urzędu do Spraw Wyznań w Warszawie. Zgoda na budowę kaplicy i budynku katechetycznego nadeszła 15 kwietnia 1987 roku. Jeszcze w maju władza kościelna powierzyła tworzenie nowej parafii ks. Zygmuntowi Wirkowskiemu. Rok później, 7 maja 1988 roku, ks. Kazimierz Konowrocki odprawił pierwszą Mszę świętą na placu budowy, a bp Kazimierz Romaniuk poświęcił plac i krzyż. 16 czerwca 1988 roku prezydent Warszawy wydał decyzję o ostatecznym ustaleniu lokalizacji budowy.

Nowo budowaną kaplicę poświęcił bp Marian Duś 8 września 1989 roku; stała się też miejscem katechizacji. Ks. Wirkowski od jesieni zamieszkał u państwa Antoniaków, niedaleko kaplicy. W tym czasie trwały starania o zezwolenie na budowę kościoła i plebanii. Ostatecznie nadeszło ono 16 sierpnia 1989 roku.

Autorem projektu kościoła jest doc. inż. architekt Andrzej Buchner, konstruktorem – inż. Andrzej Żórawski. 22 października 1991 roku rozpoczęły się prace, a wiosną fundamenty były już gotowe. Mury świątyni wznosili murarze: śp. Kazimierz Sierota i jego syn Waldemar.

Podczas wizytacji kanonicznej w maju 1993 roku bp Kazimierz Romaniuk poświęcił kamień węgielny (z Ziemi Świętej i katakumb rzymskich) i wmurował akt erekcyjny w tylną ścianę świątyni. 16 kwietnia 1995 roku, w Wielkanoc, ks. Zygmunt Wirkowski odprawił w kościele pierwszą Mszę świętą, a bp Romaniuk poświęcił kościół i poprowadził procesję rezurekcyjną.

W maju 1996 roku sprowadzono z Przemyśla cztery dzwony („Jan Paweł II”, „Święty Kazimierz”, „Maryja” i „Miłosierdzie Boże”, łączna waga 1090 kg), które jesienią 2001 roku zawisły na nowej wieży. W latach 2007-2008 z inicjatywy ks. Bogdana Sałańskiego zmieniono wystrój kościoła. Na ścianie głównej umieszczono rzeźbioną scenę ukrzyżowania Chrystusa, a na ścianach bocznych stacje Drogi Krzyżowej autorstwa Miłosza Płonki, ustawiono ołtarze boczne Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Miłosierdzia Bożego, malowane przez Małgorzatę Ziarkiewicz, przemalowano ścianę główną, dodając złocone lilie andegaweńskie między obrazami patrona parafii Kazimierza Królewicza i Matki Bożej Częstochowskiej. Zakrystia przeszła remont kapitalny i otrzymała nowe meble, pomalowano wnętrze świątyni.

30 października 2011 roku abp Henryk Hoser SAC konsekrował kościół.

Ks. Sztajerwald Tomasz, do 05.06.2004
O. Rusinowski Andrzej OFMCap.
Kobyłka: Adama Asnyka, Bohaterów Ossowa, Władysława Broniewskiego, Ceglana, Cicha, Długa, Juliana Fałata, Aleksandra Fredry, Królowej Jadwigi, Jana Kasprowicza, Klonowa, Marii Konopnickiej, Janusza Korczaka, ks. Ignacego Krasickiego, Królewska, Leśna, Leśniczówka, Lipowa, Literacka, 3 Maja, Nadarzyn (od zagajnika), Nadarzyńska (do Orląt Lwowskich), Wacława Nałkowskiego, Gabriela Narutowicza, Stefana Nasfetera, Ogrodowa, Stefana Okrzei, Władysława Orkana, Elizy Orzeszkowej, Osiedlowa, Przemysłowa, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Kazimierza Pułaskiego, Władysława Stanisława Reymonta, Ręczajska, Rynek, Stefanii Sempołowskiej, Henryka Sienkiewicza, ks. Ignacego Skorupki, Ludwika Solskiego, Sosnowa, Leopolda Staffa, Stanisława Staszica, Stanisława Szpotańskiego, gen. Bohusza Szyszko, Średnia, Topolowa, Juliana Tuwima, Warszawska, Wąska, Wiśniowa, Wspólna, Stanisława Wyspiańskiego, Zielona, Stefana Żeromskiego, Żwirki i Wigury, Żytnia, Ossów: Władysława Broniewskiego, Generała Jordan-Rozwadowskiego, Wołomin: Zielona