DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Najświetszej Maryi Panny Królowej Pokoju, Kiciny
Kiciny 57
07-230 Zabrodzie
797 002 034
07:00
09:30
12:00
O. Flegel Piotr ISChP, od 03.09.2017
O. Groch Wojciech ISChP, 10.02.2017 – 03.09.2017
Ks. Śpiewak Zbigniew, 28.08.2011–10.02.2016
Ks. Bajurski Leszek Tomasz, 09.06.2007 – 28.08.2011
Ks. Jabłecki Tadeusz, 25.04.1995 – 09.06.2007
Ks. Jankowski Eugeniusz, 22.08.1991– 01.05.1995
Ks. Okurowski Waldemar, 18.06.1989 – 22.08.1991
† Ks. Królik Jan Maria, 01.07.1965 –1989
† Ks. Nit-Stoczewski Zefiryn, 30.04.1957 – 01.07.1965
Ks. Nowacki Henryk, 01.09.1955 – 30.04.1957
Liczba parafian: 700
Parafię erygował kard. Stefan Wyszyński 30 kwietnia 1957 roku z części parafii Niegów i Kamieńczyk.

Parafię erygował kard. Stefan Wyszyński 30 kwietnia 1957 roku z części parafii Niegów i Kamieńczyk. Pierwsze starania podjął proboszcz Niegowa ks. Henryk Nowacki, wcześniej profesor śpiewu w seminarium duchownym i miłośnik śpiewu gregoriańskiego. W roku 1955 założył on przy Szkole Podstawowej w Kicinach chór, który śpiewał w okolicznych parafiach, i postarał się o pozwolenie odprawiania Mszy świętych w skromnej drewnianej kaplicy. Tak powstało oratorium publiczne, powołane dekretem z 8 lutego 1957 roku.

Pierwszym proboszczem był ks. Zefiryn Nit-Stoczewski, były kapelan sióstr zakonnych w Samarii (Niegowie). Początkowo mieszkał u państwa Rudników, potem ze składek zakupiono na plebanię mały drewniany domek i postawiono go w pobliżu kaplicy. W tym czasie niektórzy ofiarowali plac pod budowę kościoła. Podczas pierwszej wizytacji kanonicznej, przeprowadzonej w dniach 6-7 października 1962 roku, zapadła decyzja budowy nowej, murowanej świątyni. Wybrano projekt p. Stanisława Marzyńskiego. Zadania tego podjął się ks. Jan Maria Królik. Gdy ruszyły prace, ówczesne władze ukarały proboszcza grzywną, a budowę przerwano. Ostatecznie kard. Stefan Wyszyński poświęcił świątynię w stanie surowym 11 sierpnia 1973 roku, a konsekrował ją 17 czerwca 1979 roku. W 2011 roku odnowiono kościół dolny i górny wewnątrz i na zewnątrz.

S. Powierża Grażyna Bogdan SAC, do 02.07.1986
Ks. Powierża Leopold Bogdan
Anastazew (bez ostatnich 8 domów), Basinów, Karolinów, Kiciny, Obrąb, Płatków, Podgać

Instytut Ojców Szensztackich, Kiciny 57 (parafia)