DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Św. Jana Chrzciciela, Józefów-Michalin
ul. Kasprowicza 2
05-410 Józefów-Michalin
07:00
08:30
17:15 w środę
18:00
19:30 oprócz środy i soboty
20:00 w sobotę
08:00
10:00
11:30 z udziałem dzieci
13:00 poza wakacjami
18:00
Ks. Klimek Piotr, od 06.10.2013
Ks. Husak Krzysztof, od 01.11.2013
Ks. Sędek Marek Lech, 01.10.2007 – 01.02.2013
† Ks. Murziak Jan, 24.06.1996 –16.09.2007 (†)
Ks. Żarski Sławomir, 01.02.2013 – 06.10.2013
† Ks. Murziak Jan, 24.06.1994 – 24.06.1996, organizator parafii, budowniczy kaplicy, kościoła i plebanii
Ks. Jankowski Robert, 28.08.2008 – 29.08.2010
Ks. Ziarek Andrzej, 16.10.2008 – 01.07.2010
Ks. Rejmuza Dariusz, 01.07.2006 –15.10.2008
Ks. Budzyński Krzysztof, 28.06.2003 –19.06.2006
Ks. Kwieciński Jacek, 30.06.2000 – 28.06.2003
Ks. Kalisiak Robert, 01.07.1999 – 30.06.2000
Ks. Powała Fabian, 28.06.1996 – 01.07.1999
Ks. Stępień Wojciech Robert, 30.06.1995 – 28.06.1996
Ks. Lewandowski Eugeniusz Stanisław, 02.06.2010 –10.08.2013
Liczba parafian: 7000
Parafię erygował bp Kazimierz Romaniuk 24 czerwca 1996 roku z części parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie.

Parafię erygował bp Kazimierz Romaniuk 24 czerwca 1996 roku z części parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie. Tego dnia poświęcił też kamień węgielny pod świątynię.

Miejscowość powstała pod koniec XIX wieku na parcelowanych gruntach majątku Otwock Wielki. Nazwa pochodzi od Michaliny Kickiej z domu Gutowskiej, córki właścicieli gruntów. Początkowo było to jedno z letnisk na linii otwockiej. Przed II wojną światową istniało tu dziewięć pensjonatów, a liczba gości dochodziła do 4600.

Początki duszpasterstwa związane są z osobą ks. Jana Murziaka, który najpierw zbudował tymczasową kaplicę drewnianą (w środku stał pień jednej z sosen). 24 czerwca 1994 roku powstał ośrodek duszpasterski. 17 lipca 1994 roku bp Kazimierz Romaniuk poświęcił krzyż i plac pod budowę kościoła. Od tego dnia w każdą niedzielę sprawowana jest Msza święta. Jesienią ruszyła budowa murowanej kaplicy, którą poświęcił bp Romaniuk 18 grudnia 1994 roku.

Podczas pierwszego odpustu, 24 czerwca 1995 roku, bp Kazimierz Romaniuk poświęcił trzy dzwony („Roman”, „Tadeusz”, „Maria”), odlane w Węgrowie i ufundowane przez parafian. W latach 1996-1997 zbudowano dom parafialny.

W 1998 roku rozpoczęto budowę kościoła według planów inż. Romana Abramczuka. Świątynię poświęcił bp Kazimierz Romaniuk 28 listopada 2004 roku.

Józefów: Akacjowa, Aleja Róż, Aleja Szucha, Asnyka, Bartosza, Bogusławskiego, Borowa, Brücknera, Jana Brzechwy, Bukowa, Chłopickiego, Chopina, Cisowa, Dąbrowskiej, Dębowa, Dobra, Dolna, Gałczyńskiego, Główna, Grottgera, Grzybowa, Jagodowa, Jałowcowa, Jasna, Jesionowa, Jesiotrowa, Jeżynowa, Jodłowa, Karasia, Kasprowicza, Kasztanowa, Klimatyczna, Marii Konopnickiej, Kossaka, Kwiatowa, Laskowa, Letniskowa, Limby, Lipowa, 11 Listopada, Liściasta, Luksusowa, Malinowa, Matejki, Mickiewicza, Miła, Moniuszki, Nadświdrzańska, Nałkowskiej, Narutowicza, Niezapominajki, Obywatelska, Okrzei, Olszowa, Orkana, Orzechowa, Otwocka, Paderewskiego, Pastelowa, Poniatowskiego, Prosta, Przeskok, Pstrągowa, Rejtana, Reymonta, Różana, Rybacka, Rysia, Sadowa, 15 Sierpnia, Generała Sikorskiego, Skłodowskiej, Słowackiego, Słowicza, Sobieskiego, Spacerowa, Szałasowa, Szczygla, Szyszkowa, Świerkowa, Tetmajera, Topolowa, Tuwima, Wańkowicza, Wczasowa, Wiązowska (do Rolniczej), Wiejska, Wieniawskiego, Wilgi, Willowa, Wilsona, Wronia, Wrzosowa, Zagłoby, Zakopiańska, Zapolskiej, Złotej Jesieni, Żabia, Żeromskiego, Żołędziowa, Żurawia