DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Miłosierdzia Bożego, Józefów k. Radzymina
ul. Kościelna 7a
Józefów
05-254 Kuligów
29 757 93 25
17:00
09:00
11:30
16:00
Ks. Legutko Andrzej, od 29.08.2009
Ks. Jurkiewicz Stanisław, 20.06.2000 – 29.08.2009
Ks. Rusinowski Andrzej, 05.07.1994 – 20.06.2000
Ks. Sobieraj Józef, 15.05.1988 – 05.07.1994
Ks. Sobieraj Józef, 01.09.1984 –15.05.1988, organizator parafii i budowniczy kościoła
Liczba parafian: 1420
Parafię erygował kard. Józef Glemp 15 maja 1988 roku z części parafii Dąbrówka i Radzymin.

Parafię erygował kard. Józef Glemp 15 maja 1988 roku z części parafii Dąbrówka i Radzymin. Początki duszpasterstwa sięgają roku 1983 i związane są z ks. Józefem Sobierajem. Pierwszą, tymczasową kaplicę zbudowano w 1984 roku.

Samodzielny ośrodek duszpasterski ustanowiono 1 lipca 1984 roku. Kościół zbudowano w latach 1986-1991 staraniem ks. Józefa Sobieraja, z ofiar wiernych, według planów mgr. inż. Józefa Krakowskiego, przy udziale konstruktora mgr. inż. Piotra Pachowskiego, wykonawcą był Eugeniusz Kaczmarczyk.

Kamień węgielny poświęcił Jan Paweł II w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie w 1987 roku, wmurował go bp Kazimierz Romaniuk 11 czerwca 1988 roku. Pierwszą Mszę świętą w nowym kościele odprawił ks. Józef Sobieraj 24 grudnia 1989 roku. Wcześniej Msze były sprawowane w domach ludzi chorych, w remizie strażackiej, na placu kościelnym, a następnie w wybudowanej przez mieszkańców kaplicy.

Mury kościoła poświęcił bp Kazimierz Romaniuk 23 sierpnia 1992 roku. O wyposażenie i umeblowanie kościoła zadbał ówczesny proboszcz, ks. Andrzej Rusinowski.

S. Kostrzewa Fabiola CSDP, do 03.05.1998
S. Kostrzewa Elżbieta CSDP, do 15.05.1992
Cisie, Czarnów, Józefów, Kołaków, Kowalicha, Ludwinów, Ostrówek, Stasiopole, Ślężany