DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Ośrodek duszpasterski Św. Józefa, Choszczówka Stojecka
Choszczówka Stojecka 50a
05-300 Mińsk Mazowiecki
25 759 92 92
06:30 w Adwencie
09:00
11:00
Ks. Długosz Robert, od 01.07.2017
Ks. Kraiński Wojciech, 06.07.2013 – 01.07.2017
Ks. Świerżewski Jan, 01.07.2007 – 06.07.2013
Liczba parafian: 540
Ośrodek duszpasterski erygował abp Sławoj Leszek Głódź 1 lipca 2007 roku, wydzielając go z terenu parafii św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim.

Ośrodek duszpasterski erygował abp Sławoj Leszek Głódź 1 lipca 2007 roku, wydzielając go z terenu parafii św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim.

Pierwszym administratorem ośrodka został ks. Jan Świerżewski, były proboszcz parafii św. Wincentego à Paulo w Otwocku. Ośrodek zaistniał dzięki staraniom ks. inf. Jana Byrskiego, proboszcza parafii macierzystej. W 1999 roku nabył on działkę w Choszczówce Stojeckiej, ogrodził i postawił krzyż. Biskup Stanisław Kędziora 15 listopada 1999 roku poświęcił plac, krzyż i nowy obraz św. Józefa – patrona przyszłego ośrodka.

Zgodnie z planami w 2001 roku zalano fundamenty i rozpoczęto prace przy wznoszeniu kaplicy. Już w sierpniu 2002 roku budowla była pokryta dachem z blachy. Prace wykończeniowe i wyposażeniowe kaplicy i części mieszkalnej zakończono w marcu 2007 roku. 19 marca 2007 roku, we wspomnienie św. Józefa, ks. inf. Jan Byrski mógł poświęcić obiekt.

Ośrodek w całości jest dziełem ks. inf. Jana Byrskiego i wspierającego go p. Waldemara Komody z Mińska Mazowieckiego.

Ks. Paska Sławomir, do 16.10.1999
Ks. Paska Marek, do 29.05.1999
O. Pieńkos Zbigniew CSSR, do 25.05.1991
Choszczówka Dębska, Choszczówka Rudzka, Choszczówka Stojecka