Peregrynacja kopii obrazu MB Częstochowskiej w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Sulejówku (nagranie homilii, relacja video)

2 grudnia 2017 roku miała miejsce peregrynacja kopii obrazu MB Częstochowskiej w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Sulejówku. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Abp Henryk Hoser SAC.

Dekanat Sulejówek to ostatni dekanat przed przerwą w peregrynacji, która będzie trwać od 8 grudnia 2017 roku do 16 lutego 2018 roku.

- Maryja jest również na naszej drodze. Towarzyszymy jej na tej drodze i spotykamy ją tak, jak Jezus spotkał ją na swojej drodze krzyżowej. Jesteśmy przekonani o jej bliskości. Wiemy, że nazywając ją matką, przypisujemy jej zarówno macierzyństwo w stosunku do drugiej osoby Trójcy Świętej, to przecież jest również nazwana Matką Kościoła. Macierzyństwo Najświętszej Maryi Panny wtapia się w macierzyństwo kościoła - mówił w homilii Biskup Warszawsko-Praski.

Dod. Marcin Tafejko 5.12.2017 o 10.14