Podręcznik bioetyczny: Wobec in vitro - transmisja online

Staraniem ks. arcybiskupa Henryka Hosera SAC, pod redakcją ks. prof. Franciszka Longchamps de Bérier i ks. dr hab. Jacka Grzybowskiego ukazał się nakładem wydawnictwa Jedność podręcznik bioetyczny dotyczący problematyki zapłodnienia pozaustrojowego: „Wobec in vitro. Genetyczne, moralne, filozoficzne, teologiczne i prawne aspekty zapłodnienia pozaustrojowego”.

Jest to wieloaspektowe opracowanie tej medycznie złożonej i moralnie kontrowersyjnej procedury.

W podręczniku ukazano problemy moralne, teologiczne, genetyczne filozoficzne a także prawne, jakie wynikają z podejmowania prób zapłodnienia in vitro.

Książka posiada konspekty lekcji dla szkół średnich pomocne w prowadzeniu zajęć z zakresu bioetyki. Podręcznik będzie bardzo pomocny w pracy katechetycznej i przygotowaniu prelekcji na trudne tematy bioetyczne.

Książka do nabycia w księgarniach katolickich.

Bardzo serdecznie zachęcamy do zapoznania

Dod. Joanna Solak 28.11.2017 o 10.47, akt. 3.12.2017 o 20.31