Msza Św. z okazji jubileuszu 75-lecia urodzin Ks. Abp Henryka Hosera SAC - pełne nagranie uroczystości, galeria foto
27 listopada 2017 roku

27 listopada 2017 roku o g. 11:00 w Warszawsko-Praskiej Katedrze Świętego Michała Archanioła i Świętego Floriana Męczennika odbyła się dziękczynna Eucharystia z okazji siedemdziesiątej piątej rocznicy urodzin Ks. Abp. Henryka Hosera SAC.

Eucharystię koncelebrowali m. in. Księża Biskupi Metropolii Warszawskiej - Ks. Kard. Kazimierz Nycz, Ks. Bp Rafał Markowski, Ks. Bp Piotr Jarecki, Ks. Bp Romuald Kamiński, Ks. Bp Kazimierz Romaniuk, Ks. Bp Marek Solarczyk oraz Ks. Abp. Tadeusz Wojda - Metropolita Białostocki

Homilię wygłosił przełożony Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Ks. Zbigniew Hanas SAC.

Składając życzenia jubilatowi Metropolita Warszawski Ks. Kard. Nycz wyraził uznanie dla rozległej wiedzy, szerokiego spojrzenia na życie Kościoła i zjawisk zachodzących w społeczeństwie oraz życiowych dokonań.

W imieniu duchowieństwa Diecezji Warszawsko-Praskiej życzenia złożył Ks. Krzysztof Waligóra.

Dziękując wszystkim za modlitwę i współpracę na różnych polach duszpasterskiego zaangażowania, Ks. Abp Henryk Hoser SAC podkreślił, że starał się zawsze odpowiadać na wolę Boga. Tego, jak wyznał, nauczyło go życie zakonne.

Dod. Marcin Tafejko 27.11.2017 o 8.58, akt. 28.11.2017 o 10.01