Msza Święta dla środowisk lotniczych (relacja video; nagranie homilii)
3 grudnia 2017 roku, ul. Fieldorfa 1

Tradycyjnie już w Sanktuarium św. Ojca Pio miała miejsce doroczna Msza Święta w intencji pilotów, lotników, stewardess i pracowników lotnisk. W I. Niedzielę Adwentu - 3 grudnia 2017 roku eucharystii o godzinie 18.00 przewodniczył Arcybiskup Metropolita Częstochowski JE abp Wacław Depo. Oprawa muzyczna Mszy Świętej w wykonaniu Chóru Wyższej Szkoły Sił Powietrznych w Dęblinie.

- Aby uznać życie, że jest darem od Boga i tylko on jest Panem życia i nikt inny. Stoi przed nami zadanie, by móc na nowo zafascynować się godnością i pięknem tego daru na każdym etapie, od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. Nie możemy uznawać samobójstwa do prawa człowieka. Życie otrzymaliśmy od Boga i do Boga należy - mówił w homilii Metropolita Częstochowski.

Dod. Joanna Solak 24.11.2017 o 13.32, akt. 5.12.2017 o 10.04