Peregrynacja kopii Obrazu MB Częstochowskiej w Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus (relacja video, pełne nagranie homilii)
20 listopada 2017 roku

Kościół świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku-Świdrze został podniesiony do rangi diecezjalnego sanktuarium. Liturgii przewodniczył w poniedziałkowy wieczór Ks. Bp Senior Kazimierz Romaniuk.

W czasie mszy świętej odbyło się nawiedzenie pielgrzymującej po diecezji kopii Jasnogórskiego Obrazu.

- To od nas dziś tu zebranych zależy, czy "błogosławioną zwać ją będą wszystkie pokolenia". Stanowimy cząstkę jednego z tych pokoleń. To od nas zależy, czy będzie zwana błogosławioną wśród wszystkich narodów. Mamy prawo chlubić się polską cząstką w uwielbianiu Matki Bożej - mówił w homilii Biskup Senior Diecezji Warszawsko - Praskiej.

Dod. Marcin Tafejko 23.11.2017 o 9.30, akt. 23.11.2017 o 9.31