Inauguracja akcji „Tytka charytatywna” (relacja video)
16 listopada 2017 roku

Abp Henryk Hoser, bp Rafał Markowski i bp Carlos Mendoza z Wenezueli wzięli udział w czwartek we wspólnym przygotowaniu pierogów dla osób ubogich korzystających z pomocy jadłodajni Caritas archidiecezji warszawskiej przy ul. Żytniej.

Zainaugurowano w ten sposób "Tytkę charytatywną" - akcję przygotowaną przed Światowym Dniem Ubogich, który będzie obchodzony w niedzielę 19 listopada.

Idea akcji opiera się na wypełnieniu papierowej torby (zwanej w różnych regionach „tytką”, „tutką” czy „siatką”) artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi i chemii gospodarczej,– które zostaną następnie rozprowadzone wśród ubogich. Tytki charytatywne trafiają również do placówek Caritas, w których przygotowywane są na co dzień posiłki dla ubogich. Puste papierowe torby będzie można pobrać w wybranych Caritas diecezjalnych, parafiach. W akcję chętnie angażują się również instytucje i firmy, które wypełniają je zakupionymi przez siebie produktami a następnie dostarczają do parafialnych Caritas.

Dod. Marcin Tafejko 17.11.2017 o 7.18