Jubileusz 75-lecia urodzin Abp Henryka Hosera SAC

Wielebni Duszpasterze,
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Diecezjanie,

Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC, Biskup Warszawsko-Praski, dnia 27 listopada 2017 roku (poniedziałek) będzie obchodził siedemdziesiątą piątą rocznicę urodzin.

Tego dnia będziemy dziękować Bogu za dar jego osoby, powołania, posługi misyjnej
i pasterskiej, jego zaangażowania w służbie Stolicy Apostolskiej, w Kościele w Polsce
i w Zgromadzeniu Księży Pallotynów.

Diecezja Warszawsko-Praska ze szczególną wdzięcznością wspomina ponad dziewięć lat, przez które Ksiądz Arcybiskup przewodził tej wspólnocie Ludu Bożego, kapłanom i wiernym, troszcząc się o ich duchowe dobro i rozwój różnorodnych struktur diecezjalnych.

Będziemy dziękować za świadectwo wierności Bogu, Ewangelii, Kościołowi, prawdzie
i człowiekowi, które wyraziły się w codziennej służbie Księdza Arcybiskupa.

Dziękczynną Eucharystię Ksiądz Arcybiskup będzie sprawował 27 listopada 2017 roku
o godzinie 11.00 w Warszawsko-Praskiej Katedrze Świętego Michała Archanioła i Świętego Floriana Męczennika.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym dziękczynieniu.

Wszystkich kapłanów zapraszamy do udziału w koncelebrze (prosimy o zabranie alby
i białej stuły).

Księży Proboszczów prosimy, by w ramach ogłoszeń duszpasterskich wierni zostali poinformowani o Jubileuszu Księdza Arcybiskupa oraz o zaproszeni na Eucharystię do Katedry.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Panu

Bp Marek Solarczyk Bp Romuald Kamiński