Peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Siennicy (relacja video; nagranie homilii)
28 października 2017 roku

W święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza Ks. Abp Henryk Hoser SAC przewodniczył uroczystej mszy św. w parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Siennicy, gdzie rozpoczęło się nawiedzenie peregrynującej po diecezji kopii Jasnogórskiego Wizerunku.

- Maryja przyszła do nas, żeby spojrzeć na nas z bliska. Z tymi swoimi swoimi niezwykłymi oczami, penetrującymi, sięgającymi do wnętrza człowieka, do wnętrza jego serca, umysłu, do wnętrza jego najgłębszych myśli, zamiarów, głębokich uczuć. Chce się przyjrzeć naszej sytuacji życiowej, w której się znajdujemy, jako ludzie, jako członkowie rodziny, społeczeństwa, jako synowie tego Kraju, tej Ojczyzny, której jest Królową - mówił Biskup Warszawsko-Praski.

Dod. Marcin Tafejko 30.10.2017 o 10.22