Jubileusz parafii św. Izydora w Markach (pełne nagranie homilii; relacja video)
22 października 2017 roku

– Chrześcijanin powinien znaleźć czas dla Boga i dla rodziny. Autentyzm wiary wyraża się bowiem w świadectwie życia – zwrócił uwagę Ks. Abp Henryk Hoser SAC.

W Światowy Dzień Misyjny Biskup Warszawsko-Praski przewodniczył Mszy świętej w parafii św. Izydora w Markach, która obchodzi jubileusz stulecia swojego istnienia.

W homilii Ksiądz Arcybiskup przypomniał, że na pierwszym miejscu w ludzkim życiu trzeba postawić Boga. Wówczas, będzie w nim istniała harmonia między tym, co stanowi sacrum, a tym, co jest profanum.

Po mszy odbyło się przedstawienie przypominające historię powstania parafii, a następnie koncert chóru Gospel Joy.

Przygotowaniem do jubileuszu były Misje Święte, które prowadzili w parafii Misjonarze Świętej Rodziny.

Parafię św. Izydora w Markach erygował 20 października 1917 roku kardynał Aleksander Kakowski, metropolita warszawski. Wydzielono ją z parafii Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie, która w tym czasie przekroczyła liczbę sześćdziesięciu tysięcy wiernych.

Kościół wzniesiony jest na planie krzyża, w stylu gotycko-nadwiślańskim, trzynawowym, opartym na ośmiu kolumnach. Cegła użyta do wznoszenia świątyni pochodziła z okolicznych cegielni.

Dod. Marcin Tafejko 25.10.2017 o 12.37, akt. 25.10.2017 o 12.37