Pielgrzymka maturzystów DW-P na Jasną Górę (nagranie konferencji relacje video)
18 października 2017 roku

18 października 2017 roku odbyła się pielgrzymka maturzystów Diecezji Warszawsko-Praskiej na Jasną Górę, uczestniczyło w niej około 1000 licealistów. Eucharystii przewodniczył Ks. Bp Romuald Kamiński.

- Bóg mówi do nas bezpośrednio, ale jeśli zważymy na to, czego mamy doświadczenie na co dzień. Że jest taki jazgot, harmider, ogromna potęga informacji, która przepływa przez naszą głowę i serca Jakie szanse ma Bóg? Praktycznie żadne, dlatego, że Bóg mówi delikatnie - mówił w homilii Biskup Koadiutor Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Jednym z elementów pielgrzymki była konferencja o strachu Ks. Mariusza Czyżewskiego, wicedyrektora Wydziału Nauki Katolickiej Kurii DW-P.

-Tylko ty możesz wybrać. Odwaga to siła życiowa. Siła, która jest w nas, odwaga jest pożywką dla czynu, strach jest pożywką dla myśli. Człowiek, który się boi, ciągle myśli negatywnie - mówił.

Głos zabrał również, ks. prof. dr hab. Krzysztof Warchałowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej, który zapraszał do WSD DW-P.

- To będą decyzje życiowe. Podjęta decyzja u wielu z was zaważy na tym, jak ułoży się wasze życie zawodowo i rodzinnie. Wśród wielu powołań, jakie Pan Bóg daje człowiekowi, jest jedno, na które chciałbym zwrócić uwagę - powołanie do kapłaństwa, by służyć Bogu jako kapłan - mówił.

Dod. Marcin Tafejko 20.10.2017 o 12.27, akt. 20.10.2017 o 12.29