Tydzień Misyjny 2017: Idźcie i głoście
22–28 października 2017

Tydzień Misyjny: 22 – 28 października 2017

22 października 2017 r. Kościół na wszystkich kontynentach – zarówno w krajach bogatych, jak i biednych – obchodzi Światowy Dzień Misyjny. W Polsce znany jest on jako Niedziela Misyjna. W tym roku towarzyszy jej hasło „Idźcie i głoście”.

Tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach świata katolicy swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi będą wspomagać młode i biedne Kościoły na terytoriach misyjnych.

Wszystkie inicjatywy misyjne, podejmowane w tym dniu, według zamysłu i wskazań Stolicy Apostolskiej powinny mieć charakter powszechny. Ten światowy dzień solidarności w modlitwie i pomocy materialnej jest obchodzony już po raz 91.

„Papieskie Dzieła Misyjne wspierają wspólnoty, aby wzrastały razem w wierze, budując Kościoły, dzieląc się słowem Bożym, a także zapewniając udzielanie sakramentów” – powiedział o. Vincent Mwakhwawa, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Malawi.

Papieskie Dzieła Misyjne zachęcają wszystkich katolików, aby solidaryzując się z całym Kościołem, zadbały o to, aby w ich parafiach i wspólnotach nie pominięto tego dnia milczeniem. Pomocne mogą być w tym nasze Misyjne Materiały Liturgiczne na Tydzień Misyjny 2017.

Źródło: http://missio.org.pl/pontyfikat/334-swiatowy-dzien-misyjny-2017

Pod tym adresem można również pobrać materiały liturgiczne przygotowane na Tydzień Misyjny 2017

Dod. Joanna Solak 19.10.2017 o 10.17