XX -lecie Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego (relacja video, nagranie homilii)
11 października 2017 roku

11 października 2017 roku w Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach miała miejsce uroczysta Msza Św. z okazji XX -lecia Zespołu Publicznych Szkół Katolickich im. Ks. Jana Twardowskiego - obecnie Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Abp Henryk Hoser SAC.

- Czym jest kraj Twój? Mą Ojczyzną! A od czego pochodzi słowo "Ojczyzna" od ojca. Ojczyzna jest ojcem, ale jest rodzaju żeńskiego, więc jest i matką. Żyjemy w trzeciej rodzinie, a tą rodziną jest cały nasz kraj i chodzi o to, żebyśmy w tych trzech rodzinach - w szkole, w domu i Ojczyźnie żyli tak, jak Pan Bóg od nas oczekuje - mówił w homilii Biskup Warszawsko-Praski

Dod. Marcin Tafejko 13.10.2017 o 10.54, akt. 13.10.2017 o 20.20