XXV Ogólnopolski Konkurs Biblijny dla Ministrantów i Lektorów
Etap diecezjalny - 10 marca 2018; zgłoszenia - do 17 lutego 2018 roku

Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu i Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl organizują jubileuszową XXV Edycję Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów.

W tym roku uczestników konkursu obowiązuje materiał Księgi Rodzaju, wraz ze wstępem i przypisami (obowiązującym tekstem jest Biblia Tysiąclecia, wyd. V).

Konkurs adresowany jest do ministrantów i lektorów, którzy aktualnie należą do Liturgicznej Służby Ołtarza, a ich wiek nie przekracza 26 lat.

Do udziału w Konkursie zaproszeni są:

• uczestnicy indywidualni w dwóch kategoriach wiekowych:
  • I – szkoła podstawowa i gimnazjum;
  • II – szkoła ponadgimnazjalna i starsi;
  • drużyny liczące od 3 do 5 osób (zwycięska drużyna na finał jedzie z księdzem opiekunem).

Eliminacje diecezjalne odbędą się 10 marca 2018 roku, a ogólnopolski finał będzie mieć miejsce w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu, w terminie 18-19 maja 2018 roku.

Główną nagrodą w konkursie jest pielgrzymka do Ziemi Świętej.
Finał etapu diecezjalnego również jest nagradzany (w zeszłym roku konsola x-box, minidron, słuchawki, książki)

Finał diecezjalny odbędzie się w podziemiach katedry 10 marca o godz. 10:00 (wejście przez basztę).

Zgłoszenia do 17 lutego 2018 roku - kandydata zgłasza Ksiądz opiekun ministrantów lub lektorów wysyłając sms-a do Diecezjalnego Duszpasterza Lektorów i Ceremoniarzy, ks. Konrada Biskupa, kom. 537 894 343.

Źródło:

Laureaci diecezjalni 2017