Promocja lektorska i błogosławieństwo ceremoniarzy (relacja video, pełne nagranie homilii)
7 października 2017 roku, Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana

Promocja lektorska i błogosławieństwo ceremoniarzy

We wspomnienie NMP Różańcowej, 7 października, o godz. 11:00, w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika odbędzie się uroczysta promocja 137 lektorów (z kursu centralnego oraz kursu organizowanego w Miedzeszynie) a także błogosławieństwo 15 ceremoniarzy.

Uroczystą Mszę Świętą odprawi ks. bp Marek Solarczyk. Księży proboszczów oraz księży opiekunów Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy do koncelebry. Prosimy kapłanów o zabranie z sobą alb i przyjście do zakrystii katedralnej nie później niż 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej.

Jednocześnie informujemy, że kolejny kurs lektorski rozpoczyna się w niedzielę, 22 października (szczegóły w linku: http://dw-p.pl/5482), natomiast kurs na ceremoniarza rozpocznie się w marcu 2018 roku.

Ks. Konrad Biskup
diecezjalny duszpasterz lektorów i ceremoniarzy

Dod. Joanna Solak 3.10.2017 o 10.16, akt. 8.10.2017 o 10.02