Msza Św. inauguracyjna dla Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (pełne nagranie homilii)
30 września 2017 roku

- Bóg chce być blisko swoich synów, chce być z nimi. Zginął na służbie jako strażak ratujący ludzkość, bo zbawienie to właśnie akcja ratunkowa w stosunku do człowieka, gdzie Syn Boży jest ponadczasowym strażakiem, który oddał na służbie swoje życie, po to, żebyśmy żyli - mówił w homilii Ks. Abp Henryk Hoser SAC podczas Mszy Świętej inaugurującej rok akademicki w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Szkoła Główna Służby Pożarniczej jest publiczną uczelnią służb państwowych, kształcącą i wychowującą strażaków Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariuszy innych służb i straży oraz osoby cywilne w zakresie bezpieczeństwa powszechnego i ochrony ludności.

Misją Szkoły Głównej Służby Pożarniczej jest kreowanie wiedzy, jej rozpowszechnianie i wykorzystanie poprzez kształcenie kadry oficerskiej dla potrzeb dynamicznego rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz kadr o najwyższych kwalifikacjach w zakresie: oceny stanu zagrożeń cywilizacyjnych i naturalnych, ochrony życia, zdrowia, mienia i innych wartości przed tymi zagrożeniami, także wychowanie studentów w poczuciu patriotyzmu, ofiarności w służbie i w pracy, w poszanowaniu dyscypliny służby i pracy oraz prowadzenie badań istotnie wzbogacających wiedzę z zakresu bezpieczeństwa obywateli.

Dod. Marcin Tafejko 30.09.2017 o 12.16, akt. 30.09.2017 o 12.28