Nocna Droga Różańcowa: Via Stella Maris
7/8 października 2017 roku

Via Stella Maris

Parafia Matki Bożej Pompejańskiej zaprasza w nocy 7. na 8. października 2017 roku do udziału nocnej pieszej Drodze Różańcowej Via Stella Maris. Trasa długości 17,1 km będzie biegła ulicami Białołęki.

Uczestnicy tej wyjątkowej Drogi Różańcowej przejdą ulicami i drogami Białołęki w ciszy i skupieniu odmawiając po drodze różaniec przy wyznaczonych punktach trasy. Ta ekstremalna Droga Różańcowa rozpocznie się o północy w kościele św. Łukasza przy ul. Sprawnej, a zakończy się o godz. 7.00. w parafii Matki Bożej Pompejańskiej przy ul. Myśliborskiej 28.

Via Stella Maris to - mówiąc w największym skrócie - modlitwa różańcowa, droga, czuwanie, rozważanie zaproponowanych treści, aby z Maryją i przez Jej wstawiennictwo spełniło się w naszych sercach wezwanie z listu św. Pawła do Efezjan (5,14): Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus

Ta Nocna Droga Różańcowa jest indywidualnym, modlitewnym przejściem określonej trasy i ma na celu wyproszenie łask, opiekę i błogosławieństwo dla powstającej nowej parafii Matki Bożej Pompejańskiej.

Ponadto uczestnicy niosąc trud tego wyjątkowego pielgrzymowania będą powierzać Matce Bożej także inne sprawy i osobiste troski.

Więcej informacji - dokładny program wydarzenia, trasa, inne informacje organizacyjne: http://viastellamaris.waw.pl/

Dod. Joanna Solak 29.09.2017 o 10.52, akt. 11.10.2017 o 12.17