XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę
Jasna Góra, 23-24 września 2017 roku

XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

Małżeństwa, całe rodziny, osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin i wszyscy, którym sprawy małżeństwa, rodziny i życia są bliskie, zachęcamy do wspólnej modlitwy i refleksji podczas Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 23-24 września br.

„W tym szczególnym roku jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej spotkajmy się przed Jej wizerunkiem, stając przy Matce wraz z najbliższymi: żoną, mężem, dziećmi, rodzicami. Każdy z nas potrzebuje umocnienia wiary i więzi z Bogiem, również, a może przede wszystkim, w życiu małżeńskim i rodzinnym. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji polskich małżeństw i rodzin, a także do refleksji i wymiany doświadczeń” – zachęca ks. Przemysław Drąg, krajowy duszpasterz rodzin.

Program pielgrzymki

• sobota, 23 września 2017
Msza Święta w intencji Ojczyzny w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Przewodniczy biskup Jan Wątroba, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP
koncert i świadectwo zespołu Moja Rodzina. Sala o. A. Kordeckiego
Droga Krzyżowa na wałach
Apel Jasnogórski
  • niedziela, 24 września 2017
spotkanie w sali o. A. Kordeckiego - Wychowanie dzieci i młodzieży – nowa podstawa programowa WDŻ
zaproszenie na IX światowe Spotkanie Rodzin z papieżem Franciszkiem. Dublin 22–26 sierpnia 2018 r.
Msza Święta na szczycie
odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego
zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski

Pielgrzymka organizowana jest przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Pielgrzymi we własnym zakresie organizują przejazd do Częstochowy oraz nocleg i wyżywienie.

Dod. Joanna Solak 14.09.2017 o 10.37, akt. 14.09.2017 o 10.41