Prezentacja Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia w siedzibie KEP (transmisja online)
8 września 2017

Zespół KEP ds. Służby Zdrowia Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia oraz Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski zapraszają 8 września (piątek) do Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski (Warszawa, Skwer Kard. Stefana Wyszyńskiego 6) na prezentację dokumentu Stolicy Apostolskiej: "Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia".

W programie spotkania z udziałem przedstawicieli Stolicy Apostolskiej: debata nt. praw pracowników Służby Zdrowia oraz konferencja prasowa.

Program spotkania:

Godz. 10.00-10.50 Debata

Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia Ks. Arkadiusz Zawistowski - Powitanie Gości

Prof. dr hab. Małgorzata Krajnik - Moderacja

Ks. Abp Henryk Hoser SAC – Przewodniczący Zespołu KEP ds. Bioetycznych "Nowa Karta źródłem inspiracji dla Kościoła w Polsce"

Ks. prof. dr hab. Maurizio Faggioni – Przedstawiciel Watykanu "Nowe elementy w dokumencie Stolicy Apostolskiej nt. początków życia"

Prof. dr hab. Wojciech Witkiewicz, Wrocław "Prawa Pracowników Służby Zdrowia, a wyższa jakość opieki medycznej nad pacjentami"

Prof. dr hab. Małgorzata Krajnik, kierownik Katedry i Zakładu Opieki Paliatywnej Collegium Medicum w Bydgoszczy "Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia w trosce o pacjenta na wszystkich etapach życia"

Piotr Gryza, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Zdrowia "Nowa Karta a system zarządzania służbą zdrowia".

Godz. 11.00-11.50 Konferencja Prasowa

Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP - Powitanie uczestników

Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski - "Wprowadzenie"

Bp Stefan Regmunt, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Służby Zdrowia, "Krótki rys historyczny powstania Nowej Karty"

Prof. dr hab. Wojciech Witkiewicz, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu "Prawa Pracowników Służby Zdrowia a wyższa jakość opieki medycznej nad pacjentami"

Prof. dr hab. Małgorzata Krajnik, Kierownik Katedry i Zakładu Opieki Paliatywnej Collegium Medicum w Bydgoszczy "Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia w trosce o pacjenta na wszystkich etapach życia"

Ks. dr hab. Antoni Bartoszek, Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego "Polskie tłumaczenie Nowej Karty"

Konferencję poprowadzi: ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP.

Dod. Marcin Tafejko 8.09.2017 o 9.46