Wigilia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (pełne nagranie homilii)

W wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Mszą Świętą w Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku, zainaugurowano obchody 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku, zwanej „Cudem and Wisłą”.

Liturgii przewodniczył Metropolita Białostocki, a koncelebrował Ks. Abp Henryk Hoser SAC. W homilii Ks. Abp Tadeusz Wojda SAC podkreślił, że 15 sierpnia to dla Polaków najważniejsze święto narodowe.

Odnosząc się do niepodległej II RP podkreślił, za kardynałem Hlondem, że: „klęską dzisiejszego państwa jest nienawiść", że "żądza władzy i prywata prowadzą bezwzględną walkę o rządy i stanowiska, a pozorują ją troską o państwo, które zwykle odłamy polityczne utożsamiają ze sobą".

Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku stanowi wotum wdzięczności za zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. To właśnie w tej świątyni swoją ostatnią mszę, przed wyruszeniem na front, odprawił ksiądz Ignacy Skorupka.

Dod. Marcin Tafejko 16.08.2017 o 11.03, akt. 16.08.2017 o 11.04