DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
97. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku
13-15 sierpnia 2017 roku

97. rocznica Bitwy Warszawskiej
13-15 sierpnia 2017 roku

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami uczczenia pamięci poległych w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

  • Konkatedra MB Zwycięskiej:

14 sierpnia (poniedziałek):

I Nieszpory uroczystości Wniebowzięcia NMP, konkatedra na Kamionku
Uroczysta Msza Święta, przewodniczą Abp Tadeusz Wojda SAC, Metropolita Białostocki, Abp Henryk Hoser SAC, Biskup Warszawsko-Praski
  • Kobyłka – Ossów:

13 sierpnia (niedziela)

koncert: Póki Polska żyje w nas  w wykonaniu Bogusława Morki i jego gości – Bazylika mniejsza w Kobyłce

14 sierpnia (poniedziałek)

odsłonięcie tablicy upamiętniającej bohaterski udział Francuskiej Misji Wojskowej w Bitwie Warszawskiej 1920 roku – przy Szkole w Ossowie
apel Poległych przy Krzyżu upamiętniającym bohaterską śmierć ks. Ignacego Skorupki

15 sierpnia (wtorek)

modlitwa przy Krzyżu Pamięci ks. Ignacego Skorupki
odsłonięcie pomników – Polana Dębów Pamięci przy kaplicy w Ossowie
uroczysta Msza Święta w kaplicy na Cmentarzu Poległych pod przewodnictwem Abp. Henryka Hosera SAC, Biskupa Warszawsko-Praskiego
Apel Poległych i złożenie wieńców na Cmentarzu Bohaterów 1920 roku
widowisko plenerowerekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 roku
rozpoczęcie pikniku historycznego – Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie
rozpoczęcie Festynu Letniego
Gwiazda wieczoru – Zenon Martyniuk z Zespołem Akcent
Laser Show
  • Marki:

14 sierpnia (poniedziałek)

uroczysta Msza Święta w intencji Obrońców Ojczyzny 1920 roku, parafia św. Izydora, Marki, ul. Piłsudskiego 93
Apel Pamięci Oręża Polskiego oraz złożenie wieńców, Pomnik Żołnierzy 1920 roku na cmentarzu parafialnym przy ul. Bandurskiego
  • Radzymin:

13 sierpnia (niedziela)

XIV Festiwal Operetkowo-Operowy na Mazowszu, hala sportowa Gimnazjum nr 1

15 sierpnia (wtorek)

XXVII Zawody Gołębiarskie „Cud nad Wisłą”
Bieg 1920 – XXVI Półmaraton „Cud nad Wisłą”, start i meta: pl. Tadeusza Kościuszki
rozpoczęcie wystawy sprzętu wojskowego, pl. Tadeusza Kościuszki
XXVIII Turniej brydżowy im. J. Połulicha
XVI Rajd Motocyklowy MotoCud; start honorowy i posadzenie Dębu Katyńskiego przy Cmentarzu Poległych 1920, uroczysta parada motocyklowa i przejazd trasą przez Powiaty: wołomiński i wyszkowski
„Strefa rodzinna” – rozpoczęcie pikniku dla rodzin z dziećmi w parku Księżnej E. Czartoryskiej
uroczystości przy pomniku Wincentego Witosa, ul. Konstytucji 3 Maja / pl. Wolności
pokaz stuntu motocyklowego w ramach Rajdu Motocyklowego MotoCud
uroczysta Msza Święta, Apel Poległych i złożenie wieńców na mogiłach Cmentarza Poległych 1920

Scena główna – pl. Tadeusza Kościuszki:

koncert Zespołu Alex with Revenge
Kabaret Paranienormalni
pokaz laserowy
koncert Sylwii Grzeszczak
  • Tłuszcz:

13 sierpnia (niedziela)

Msza Święta polowa
Apel Poległych i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Obrońców Ojczyzny 1920
koncert okolicznościowy
przemarsz uczestników uroczystości do Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej
  • Ząbki:

13 sierpnia (niedziela)

uroczysta Msza Święta w kościele pw. Świętej Trójcy
Apel poległych i złożenie kwiatów przy pomniku poległych w obronie Ojczyzny w sierpniu 1920 r. na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Piłsudskiego
rozpoczęcie Pikniku Militarnego w Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Ząbkach, ul. Harcerska 9 (wejście od ul. Kołłątaja i ul. Szkolnej)
  • Zielonka:

15 sierpnia (wtorek)

koncert fortepianowy w wykonaniu Karola Radziwonowicza, poświęcony twórczości Ignacego Jasna Paderewskiego, kościół MB Częstochowskiej w Zielonce, ul. Jagiellońska 10
Dod. Joanna Solak 9.08.2017 o 15.02, akt. 9.08.2017 o 19.39