Przekazanie Kopii Ikony Jasnogórskiej do Diecezji Warszawsko-Praskiej
24 czerwca 2017 roku, Łowicz

W sobotę, 24 czerwca kończy się peregrynacja Kopii wizerunku MB Jasnogórskiej w Diecezji Łowickiej.

Następną diecezją, w której peregrynacja Matki Bożej będzie kontynuowana jest Diecezja Warszawsko-Praska. Diecezja Łowicka oficjalnie przekaże Wizerunek podczas uroczystości, która będzie miała miejsce na Starym Rynku w Łowiczu, 24 czerwca 2017 roku o godzinie 12.00.

Koncelebrowanej Eucharystii przewodniczył będzie Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, zaś okolicznościową homilię wygłosi Abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański.

Byłoby wskazane, by jak najliczniejsza delegacja duchowieństwa i wiernych naszego Kościoła lokalnego towarzyszyła Księdzu Arcybiskupowi podczas tego aktu.

Księży, którzy (indywidualnie lub z delegacją wiernych) zechcą udać się do Łowicza prosimy o informację, najpóźniej do 20 czerwca, na adres: kuria@diecezja.waw.pl (kto i w jak licznej grupie będzie obecny w Łowiczu).

Z kapłańskim pozdrowieniem

Ks. Dariusz Szczepaniuk