DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
25 lat Wydziału Katechetycznego DW-P (pełne nagranie homilii, odznaczenia Jubileuszowe)
10 czerwca 2017 r.

W Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku w sobotę 10 czerwca 2017 r. odbyła się Uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem Ks. Bp. Marka Solarczyka, podsumowująca rok katechetyczny, będąca jednocześnie okazja do świętowania jubileuszu 25-lecia Wydziału Katechetycznego DW-P.

Biskup pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej w homilii porównał posługę katechetów do posługi Św. Archanioła Rafała, który towarzyszył Tobiaszowi.

Na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej w katechizacji pracuje ponad osiemset pięćdziesiąt osób - około dwustu księży (w tym Ks. Bp Marek Solarczyk), setka sióstr zakonnych oraz pięćset pięćdziesięciu ludzi świeckich.

Z okazji obchodzonego Jubileuszu 25-lecia istnienia Diecezji Warszawsko-Praskiej odznaczono Medalem Jubileuszowym osoby i instytucje zasłużone w pracy katechetycznej.

Za wieloletnią dobrą współpracę oraz zaangażowanie
i troskę o dzieło katechizacji, nauczania i wychowania
  • Mazowieckie Kuratorium Oświaty
  • Wydawnictwo Sióstr Loretanek
  • Ksiądz Piotr Tomasik
  • Ksiądz Rafał Robert Szewczyk
  • Ksiądz Jacek Bazarnik - Kapelan Centrum Zdrowia Dziecka
  • Ksiądz Andrzej Kowalski - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Caritas
  • Ksiądz Mirosław Mikulski - Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP
  • Pani Renata Bakuła - Wicedyrektor Szkół Salezjańskich – Mińsk Mazowiecki
  • Pani Małgorzata Kober - Dyrektor Zespołu Szkół z oddz. integracyjnymi Nr 41
  • Pani Krystyna Kowalczyk - Długoletni emerytowany Wizytator MKO
  • Pani Agnieszka Powała - Dyrektor SP im. Wandy Chotomskiej w Józefowie
  • Pani Elżbieta Stępień - Wicedyrektor Zespołu Szkół z oddz. integracyjnymi Nr 41
  • Pani Ewa Tochmańska – Cichowlas - Wicedyrektor Gimnazjum nr 123 im. Jana Pawła II
  • Pan Wiesław Włodarski - Dyrektor 50 LO Barbossy
Za wieloletnią i wytrwałą pracę katechetyczną
  • Ksiądz Biskup Marek Solarczyk
  • Ksiądz Jarosław Balikowski
  • Ksiądz Przemysław Bieniecki
  • Ksiądz Jerzy Danecki
  • Ksiądz Andrzej Dusza
  • Ksiądz Jan Gołembiewski
  • Ksiądz Marek Gradziński
  • Ksiądz Grzegorz Grzymkiewicz
  • Ksiądz Mieczysław Jerzak
  • Ksiądz Paweł Kalinowski
  • Ksiądz Krzysztof Krupa
  • Ksiądz Janusz Krzyżewski
  • Ksiądz Bogdan Lewiński
  • Ksiądz Radosław Lipiński
  • Ksiądz Przemysław Macios
  • Ksiądz Piotr Milewski
  • Ksiądz Janusz Młynik
  • Ksiądz Tomasz Osiadacz
  • Ksiądz Zbigniew Płochocki
  • Ksiądz Paweł Rogowski
  • Ksiądz Andrzej Rybicki
  • Ksiądz Marek Serafin
  • Ksiądz Jarosław Sikorski
  • Ksiądz Paweł Sołowiej
  • Ksiądz Krzysztof Węglarz
  • Ksiądz Sławomir Wyszyński
Za sumienne i oddane zaangażowanie we wprowadzanie
dzieci i młodzieży w pełnię życia chrześcijańskiego
  • Pani Beata Bogusz - MB Loretańskiej w Warszawie
  • Pani Bożena Cacko – św. Michała Archanioła i św. Floriana w Warszawie
  • Pani Marianna Czarnowska – Miłosierdzia Bożego w Józefowie k/Radzymina
  • Pan Grzegorz Diłanian - św. Franciszka z Asyżu w Warszawie-Nowodworach
  • Siostra Filipina Egiert - Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie
  • Pani Aneta Frączak - Chrystusa Króla w Warszawie
  • Pani Teresa Gawęda - św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie
  • Siostra Teresa Górnicz – Wniebowzięcia NMP w Chotomowie
  • Pani Małgorzata Jarosińska – Gryciuk - MB Loretańskiej w Warszawie
  • Pani Beata Kałużna – Imienia NMP w Warszawie-Międzylesiu
  • Pani Halina Kipa – Imienia NMP w Warszawie-Międzylesiu
  • Pani Irena Kolanowska – św. Kazimierza Królewicza w Grzebowilku
  • Pani Ewa Konarzewska - Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie
  • Pan Krzysztof Kraszewski - MB Loretańskiej w Warszawie
  • Siostra Krystyna Kuźniarska - MB Nieustającej Pomocy w Warszawie
  • Pan Bogumił Makowski – Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie
  • Pani Jadwiga Mikiel - MB Różańcowej w Warszawie
  • Siostra Anna Moszczyńska - Świętej Trójcy w Kobyłce
  • Pani Teresa Nieckula - św. Patryka w Warszawie
  • Pani Irena Nowak – MB Nieustającej Pomocy w Hucie Mińskiej
  • Siostra Otylia Olga Pierożek – Wniebowzięcia NMP w Warszawie-Zerzniu
  • Pani Anna Rosłonek – Najczystszego Serca Maryi w Warszawie
  • Siostra Beata Sabara – św. Jana Chrzciciela w Michalinie
  • Siostra Paula Sawczuk - MB Różańcowej w Warszawie
  • Pani Anna Skorupska – MB Częstochowskiej w Urlach
  • Pani Elżbieta Stępień - Chrystusa Króla w Warszawie
  • Pani Agnieszka Strojecka – Przemienienia Pańskiego w Radzyminie
  • Pani Cecylia Szczepanik – św. Wojciecha BM w Wiązownej
  • Pani Bernadetta Śliwa–Szczęsna - MB Królowej Polski w Wołominie
  • Pani Agnieszka Świstak – św. Józefa Oblubieńca NMP w Wólce Mlądzkiej
  • Pani Mariola Wojewoda – Mazowieckie Centrum Neuropsychologii w Zagórzu k/Otwocka
  • Pani Anna Wycisłowska - Narodzenia NMP w Mińsku
  • Pani Danuta Zalewska - św. Jana Kantego w Legionowie
  • Pani Ewa Zielińska–Nagalska - MB Loretańskiej w Warszawie
  • Pani Małgorzata Żaboklicka - MB Loretańskiej w Warszawie

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć
Dod. Marcin Tafejko 12.06.2017 o 14.33, akt. 13.06.2017 o 13.28