Srebrny jubileusz pierwszych Święceń Kapłanskich DW-P (relacja video, pełne nagranie homili)
25 maja 2017 roku

Całe kapłańskie życie winno być ofiarowane Bogu – podkreślił Ks. Bp senior Kazimierz Romaniuk. W bazylice katedralnej świętego Michała Archanioła i świętego Floriana Męczennika jubileusz dwudziestu pięciu lat kapłaństwa świętował pierwszy rocznik księży, wyświęconych w nowo utworzonej w 1992 roku Diecezji Warszawsko-Praskiej.

W uroczystej liturgii dziękowało Bogu za dar powołania czternastu kapłanów, w tym biskup pomocniczy Ks. Bp Marek Solarczyk, który a zakończenie liturgii podziękował pierwszemu ordynariuszowi diecezji za ojcowską opiekę nad pierwszym rocznikiem kapłanów wyświęconych w Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Z piętnastu wyświęconych dwadzieścia pięć lat temu kapłanów jeden – śp. Ks. Sławomir Wielgolewski – odszedł już z tego świata.

Dod. Marcin Tafejko 26.05.2017 o 8.42, akt. 26.05.2017 o 8.43