Odpust w Ośrodku Duszpasterskim MB Fatimskiej w Mistowie (relacja video; pełne nagranie homilii)
13 maja 2017 roku

W sobotę 13 maja 2017 roku w Ośrodku Duszpasterskim pw. Matki Bożej Fatimskiej odbył się Odpust parafialny. Mszę Celebrował i homilię wygłosił Ks. Abp Henryk Hoser SAC.

Biskup Warszawsko-Praski w stulecie początku objawień fatimskim, przypomniał historię orędzia Matki Bożej. Kaznodzieja przyrównał je do Apokalipsy Św. Jana oraz zwrócił uwagę, że orędzia przypominają nam o tym, że Bóg nie jest odległy. Ks. Abp Henryk Hoser SAC odniósł się również do cudownego ocalenia Ojca Świętego Jana Pawła II, podczas zamachu na placu świętego Piotra w roku 1981.

W dalszej cześci homilii Ksiądz Arcybiskup przypomniał, że jeśli ludzie podejmą wezwanie Maryi i nawrócą się do Boga, wówczas w ich sercach, domach, rodzinach i miejscach pracy zapanuje prawdziwy pokój.

Po liturgii odbył się festyn „Święto dla całej rodziny”. Wśród atrakcji znalazły się min. zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty.

Ośrodek Duszpasterski założony został w roku 2000 po terytorialnym wyodrębnieniu z parafii pw. Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim i pełni wszystkie funkcje parafii. Duszpasterstwo parafialne, które prowadzi Wspólnota Chemin Neuf (Nowa Droga) obejmuje miejscowości Leontyna, Mistów i Anielinek, które stanowią część Gminy Jakubów. Na terenie Ośrodka Duszpasterskiego działają: Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Mistowie, OSP w Mistowie oraz Klub Seniora.

Dod. Marcin Tafejko 16.05.2017 o 9.35, akt. 16.05.2017 o 9.38