Korona dla MB Fatimskiej w Warszawie-Miedzeszynie (relacja video; pełne nagranie homili)
7 maja 2017 roku, Parafia Dobrego Pasterza, ul. Przewodowa

W IV Niedzielę Wielkanocną - Niedzielę Dobrego Pasterza, 7 maja 2017 roku, o godz. 12.00 Abp Henryk Hoser SAC nałożył koronę na czczoną w Parafii Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie Figurę MB Fatimskiej.

Biskup Warszawsko-Praski nawiązał w homilii do orędzia fatimskiego i podkreślił, że pokój na świecie zależy od naszego nawrócenia

Figura Matki Bożej Fatimskiej została przekazana Parafii przez Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie przez lata modlili się przed nią rodzice przebywających w Klinikach Centrum małych pacjentów. Już wówczas Maryja w tej Figurze była otoczona czcią i serdeczną miłością wiernych. Kult w Parafii Dobrego Pasterza rozkwitł bardzo szybko i jest równie bogaty i owocny.

Z inicjatywy Parafian zebrano środki i metale szlachetne, które posłużyły do wykonana korony.

Jest to pierwsza i jedna z trzech w Polsce Figur Fatimskich, które zostaną koronowane w Jubileuszowym Roku Fatimskim.

Dod. Joanna Solak 3.05.2017 o 10.55, akt. 9.05.2017 o 15.00