Konferencja prasowa Ks. Abp. Henryka Hosera SAC (nagrania video)
21 kwietnia 2017 roku

Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC podczas wczorajszej konferencji prasowej podsumował swoją dwutygodniową wizytę w roli specjalnego wysłannika Stolicy Apostolskiej do zbadania kwestii duszpasterskich w Medjugorie.

Biskup Warszawsko-Praski zwrócił uwagę na dynamiczny ruch pielgrzymkowy do bośniackiej wioski. Jego zdaniem tamtejszy kult jest zdrowy i ma charakter Chrystocentryczny. Ksiądz Arcybiskup stwierdził też, że konieczne jest stworzenie na miejscu odpowiedniej infrastruktury dla pątników. Do końca czerwca ma zostać sporządzony specjalny raport z jego misji dla Stolicy Apostolskiej.

Druga cześć konferencji dotyczyła tematu rekolekcji Jezus na Stadionie 2017. Tegoroczne spotkanie, które rozpocznie się już 1 lipca 2017 roku odbywać się będzie pod hasłem "Szczęśliwy Naród, który umie wielbić Pana". W konferencji oprócz Biskupa Warszawsko-Praskiego wzięli udział organizatorzy JnS 2017 - Magdalena Plucer, s. M. Tomasza Potrzebowska CSC, ks. Rafał Jarosiewicz. Zapisy na rekolekcje na www.jezusnastadionie.pl

Po konferencji kilkoro uczestników poprzednich rekolekcji opowiedziało o doznanych przez siebie uzdrowieniach.

Dod. Marcin Tafejko 17.04.2017 o 14.37, akt. 22.04.2017 o 12.28