Triduum Paschalne w Katedrze i Konkatedrze Warszawsko-Praskiej (transmisje live)
13-16 kwietnia 2017 roku

Wielki Czwartek, 13 kwietnia 2017

• g. 10.00 - Msza Święta Krzyżma w Katedrze Warszawsko-Praskiej pod przewodnictwem Abp. Henryka Hosera SAC. Transmisja na żywo na stronie diecezjalnej

Serdecznie zapraszamy wszystkich kapłanów do udziału w koncelebrowanej Mszy Świętej z poświęceniem Krzyżma w Wielki Czwartek. Podczas Eucharystii zostaną odnowione przyrzeczenia kapłańskie. Prosimy o zabranie alby i stuły koloru białego. Księży prosimy o przygotowanie się do Mszy Świętej w zakrystii codziennej i zajęcia miejsc w ławkach nawy głównej po wcześniejszym ucałowaniu ołtarza.

Do zakrystii biskupiej zapraszamy Księży Jubilatów, którzy w tym roku przeżywają 25 i 50 lat kapłaństwa (święcenia 1992 i 1967) oraz Księży pracujących w Kurii i Księdza Rektora WSD.

Po Mszy Świętej będzie można odebrać oleje święte dla parafii według zasad praktykowanych w latach ubiegłych.

• g. 18.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej w Katedrze Warszawsko-Praskiej pod przewodnictwem Bp. Kazimierza Romaniuka. Obrzęd mandatum – Abp. Henryk Hoser SAC. Transmisja na żywo na stronie diecezjalnej.

Wielki Piątek, 14 kwietnia 2017

• g. 7.30 - Godzina Czytań i Jutrznia w Katedrze Warszawsko-Praskiej
  • g. 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej w Katedrze Warszawsko-Praskiej pod przewodnictwem Bp. Marka Solarczyka
  • g. 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej w Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej pod przewodnictwem Abp. Henryka Hosera SAC. Transmisja na żywo na stronie diecezjalnej.

Wielka Sobota, 15 kwietnia 2017

• g. 7.30 - Godzina Czytań i Jutrznia w Katedrze Warszawsko-Praskiej
  • g. 20.00 - Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Pańskiego w Katedrze Warszawsko-Praskiej pod przewodnictwem Abp. Henryka Hosera SAC. Transmisja na żywo na stronie diecezjalnej.
  • g. 20.00 - Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Pańskiego z procesją rezurekcyjną w Parafii św. Stanisława BM w Ostrowiu pod przewodnictwem Bp. Marka Solarczyka

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 16 kwietnia 2017

• g. 6.00 - Msza Święta z procesją rezurekcyjną w Katedrze Warszawsko-Praskiej celebrowana przez ks. prał. Bogusława Kowalskiego.
  • g. 6.00 - Msza Święta z procesją rezurekcyjną w Parafii Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie pod przewodnictwem Abp. Henryka Hosera SAC.
  • g. 6.00 - Msza Święta z procesją rezurekcyjną w Parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie pod przewodnictwem Bp. Marka Solarczyka.
Dod. Joanna Solak 6.04.2017 o 15.02, akt. 14.04.2017 o 16.59