XII Marsz Świętości Życia na ulicach Warszawy
2 kwietnia 2017 roku

2 kwietnia ulicami Warszawy przeszedł XII Marsz Świętości Życia. Według informacji służb miejskich liczył w tym roku ok. 10 tysięcy osób.

Serdecznie dziękuję wszystkim wspólnotom zaangażowanym w pomoc w jego przygotowanie. Szczególnie pragnę podziękować małżeństwom z Domowego Kościoła oraz Odnowy w Duchu Świętym. Słowo podziękowania kieruję do tych z Księży Proboszczów, którzy poprzez ogłoszenia parafialne zachęcili swoich parafian do udziału w Marszu.

Po raz pierwszy została przeprowadzona akcja wsparcia dla Domu Samotnej Matki w Zielonce. W ramach zbiórki przeprowadzonej przez Caritas naszej Diecezji udało się zebrać 2292,24 zł. Pieniądze te będą wykorzystane jako wsparcie rozbudowy naszego diecezjalnego Domu Samotnej Matki.
Co do darów rzeczowych zebrano: żywność (mleko modyfikowane, kaszki, przetwory dla dzieci i innych łącznie 11,6 kg), środki czystości, oliwki, żele, kremy (łącznie 18,60 kg); pampersy (łącznie 40 opakowań dużych i małych)
Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać! Szczególnie duszpasterzom i wspólnotom Miłosierdzia Bożego w Otwocku-Ługach za zorganizowanie zbiórki w parafii.

Wszystkie wspólnoty chętne do zaangażowania w to niezwykle ważne dzieło obrony i promocji ludzkiego życia zapraszam do współpracy.

ks. Robert Wielądek
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin DW-P