Msza Święta na zakończenie XXIII Targów Wydawców Katolickich (pełna nagranie homilii, galeria foto)
2 kwietnia 2017 roku

Na zakończenie XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie, w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana odprawiono Mszę Świętą w intencji wydawców i pracowników mediów. Liturgii przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce Ks. Abp Salvatore Pennacchio.

Ks. Bp Marek Solarczyk, który w trakcie Eucharystii wygłosił homilię podkreślił, że "Życie jest najpiękniejszym darem Boga, jaki człowiek otrzymał. Naszym zadaniem jest go przyjąć i pomóc innym odkryć jego wartość. Tylko wówczas będziemy w stanie przemieniać oblicze współczesnego świata".

Nawiązując do XXIII Targów Wydawców Katolickich Biskup Pomocniczy Warszwsko-Praski stwierdził "Możliwości, jakie daje rozwój technologii, zwłaszcza media elektroniczne, sprawiło, że grono tzw. twórców niezwykle mocno się poszerza, a to pociąga za sobą niezwykłą odpowiedzialność za wypowiadane czy publikowane słowa. Jako twórcy bądźmy zatem jednocześnie darczyńcami życia dla innych, którzy są zagubieni, szukają sensu dla tego, co przeżywają".

Dod. Marcin Tafejko 3.04.2017 o 13.10, akt. 3.04.2017 o 13.40