Diecezjalna Droga Krzyżowa (pełne nagranie homili, relacja video)
7 kwietnia 2017 roku

Piątkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpoczęło się 7 kwietnia 2017 roku w Katedrze Warszawsko-Praskiej św. Michała Archanioła i św. Floriana o godzinie 19:00 (po parafialnej Mszy Świętej o godz. 18.00).

Eucharystię celebrował Ks. Bp Marek Solarczyk, który w homilii odwołał się do postaci proroka Jeremiasza - Świadectwo proroka Jeremiasza, kiedy on jako człowiek i prorok Boga realizuje misję otrzymaną od niego, trwa na drodze swojego życiowego powołania. Staje wobec wielu różnych sytuacji. Dzisiaj wspomina te trudne związane z wielkim wyzwaniem, aby obronić wierność na drodze powołania, aby odnaleźć sens w swoich życiowych sprawach. Jednocześnie w słowach proroka Jeremiasza pojawiają się dwa motywy. Spotykające go doświadczenia nie są w stanie zagłuszy i odebrać w nim ufności i wiary w to, że jest otoczony obecnością Boga. Równocześnie on dziękuje za to, że Pan Bóg mu towarzyszy, wspiera i jest jego obrońcą.

Wierni przeszli ulicami Pragi rozważając kolejne stacje Drogi Krzyżowej: ul. Sierakowskiego, Kłopotowskiego i Floriańską do Katedry Diecezji. Nabożeństwo prowadzone było przez młodzież naszej Diecezji.

Na poszczególnych odcinkach Drogi Krzyżowej tradycyjnie Krzyż nieśli przedstawiciele różnych środowisk diecezjalnych:

• Stacja: 1-2: Parafianie z Katedry
  • Stacja: 2-3: Samorządowcy