25. lecie Diecezji Warszawsko-Praskiej - pełne nagranie Mszy Świętej
23-25 marca 2017 roku; zasady koncelebry
Zapraszamy do obejrzenia transmisji live z Dziękczynnej Mszy Świętej o godz. 11.00
25. lecie Diecezji Warszawsko-Praskiej – schemat obchodów

Centralne uroczystości odbędą się 25 marca 2017 roku o godz. 11.00 w katedrze warszawsko-praskiej pw. Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika.

Dziękczynnej Mszy Świętej będzie przewodniczył Metropolita Warszawski, kardynał Kazimierz Nycz. Obecni będą wszyscy Biskupi Warszawsko-Prascy oraz związani z Metropolią Warszawską.

Mszę Świętą będą koncelebrowali tylko obecni biskupi. Kapłani diecezjalni i zakonni proszeni są o uczestnictwo w komżach i białych stułach, a członkowie kapituł (katedralnej, konkatedralnej i kolegiackiej) przybywają w strojach chórowych.
Przygotowanie do mszy świętej dla księży (m.in. założenie komż) odbędzie się w tzw. zakrystii biskupiej. Zakrystia codzienna zarezerwowana będzie tylko dla księży biskupów.

Centralne obchody Jubileuszu będą poprzedzone modlitwą wspólnoty Kościoła warszawsko-praskiego w dekanatach i parafiach.

Msza Święta dziękczynno-wynagradzająca we wszystkich kościołach dekanalnych odbędzie się 23 marca w godzinach wieczornych a cały dzień 24 marca, we wszystkich parafiach naszej Diecezji, będzie okazją do modlitwy w intencji naszego Kościoła lokalnego.

Na zakończenie głównej Mszy Świętej odbędzie się nabożeństwo adoracyjne, podczas którego będziemy dziękować za wszelkie dary Bożego Błogosławieństwa, ale także będziemy wynagradzać za wszelkie słabości i zaniedbania w dziele Bożym.

Poniżej zamieszczamy do pobrania teksty nabożeństw dziękczynno-błagalnych na dwudziestopięciolecie Diecezji.

Dod. Joanna Solak 10.03.2017 o 13.29, akt. 25.03.2017 o 17.25