„Misje Święte” i sakrament bierzmowania w Konkatedrze DW-P (pełne nagranie homilii)
5 marca 2017 r.

Uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez Ks. Bp. Marka Solarczyka, rozpoczęły się Misje Święte w Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej, które prowadzą bracia z zakonu franciszkanów z Niepokalanowa.

W homilii Ksiądz Biskup przyrównał wspólnotę Kościoła do Bożego ogrodu, w którym bije Źródło życia. Kaznodzieja przekonywał, że Boża obecność i Boże działanie wpisane są również w ludzką codzienność.

W czasie liturgii Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Zaapelował jednocześnie do młodych, by, przyjmując moc miłości Boga, zanieśli ją innym.

Po Eucharystii Ks. Wacław Madej - proboszcz parafii konkatedralnej - wyraził wdzięczność Księdzu Biskupowi, za jego posługę, szczególnie w okresie choroby Ks. Abp. Henryka Hosera SAC, kiedy to Ks. Bp Marek Solarczyk przejął obowiązki Pasterza Diecezji Warszawsko-Praskiej

Na zakończenie uroczystości Biskup Pomocniczy DW-P poświecił nową monstrancję dla kościoła.

„Misje Święte” zakończą się w konkatedrze w przyszłą niedzielę, uroczysta Mszą Świętą o godz 13.00, celebrowaną przez Ks. Abp Henryka Hosera SAC.

Dod. Marcin Tafejko 6.03.2017 o 15.30, akt. 6.03.2017 o 15.34