Błogosławieństwo posług lektora i akolity w WSD DW-P (pełne nagranie homilii)
4 marca 2017 roku

W czasie uroczystej Mszy Świętej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej, we wspomnienie liturgiczne Św. Kazimierza Królewicza, Ks. Bp Marek Solarczyk udzielił posług liturgicznych – lektoratu i akolitatu – klerykom trzeciego i czwartego roku.

Wydarzenie to poprzedziły trzydniowe rekolekcje, które dla alumnów poprowadził Ks. Stanisław Stawicki SAC.

W homilii Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej nazwał, lektorów opiekunem dróg Mądrości Boga, i przypomniał klerykom o konieczności nieustannego wsłuchiwania się w Boże Słowo, natomiast nawiązując do posługi akolity, zaapelował, aby, poprzez swoją wierność Bogu, pomagali innymi doświadczyć miłości Boga.

Do posługi lektoratu przystąpiło dziewięciu alumnów trzeciego roku, a do posługi akolitatu ośmiu z roku czwartego.

Dod. Marcin Tafejko 6.03.2017 o 14.05, akt. 7.03.2017 o 16.43