Droga Krzyżowa i Msza Święta w I Piątek Wielkiego Postu (pełne nagranie homilii)
3 marca 2017 roku

Za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich przeprosił w piątek 3 marca Kościół w całej Polsce. W odpowiedzi na apel papieża Franciszka odprawione były nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w czasie których modlono się za ofiary pedofilii.

W katedrze świętego Michała Archanioła i świętego Floriana Męczennika nabożeństwu przewodniczył Ks. Bp Marek Solarczyk.

Rozważania do poszczególnych stacji przygotował na tę okazję dla Kościoła w Polsce Ojciec Józef Augustyn.

Następnie Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej celebrował Mszę Święta, która odprawiona została również w intencji ofiar katastrofy kolejowej pod Szczekocinami.

W homilii Kaznodzieja podkreślił, jak ważne jest dbanie człowieka o rozwój Bożej Miłości w nim samym.

Dod. Marcin Tafejko 6.03.2017 o 13.22, akt. 6.03.2017 o 13.55