Briefing prasowy Ks. Abp. Henryka Hosera SAC (nagranie video)
2 marca 2017 roku

- Moja misja jest ograniczona do jednego aspektu i ma charakter pomocniczy. Jej celem jest dokładniejsze poznanie tamtejszej sytuacji duszpasterskiej, a zwłaszcza potrzeb wiernych, którzy tam pielgrzymują i w oparciu o to zasugerowanie ewentualnych inicjatyw duszpasterskich. - powiedział na briefingu prasowym Ks. Abp Henryk Hoser SAC.

Biskup Warszawsko-Praski podkreślił, że spotka się tam m.in. z nuncjuszem apostolskim, lokalnym Księdzem Biskupem i Ojcami Franciszkanami, którzy opiekują się tamtejszą wspólnotą. Stwierdził, że jego misja będzie liczona bardziej w tygodniach, a nie miesiącach i rozpocznie się pod koniec marca tego roku.

W kwestii uznania objawień za prawdziwe lub fałszywe, Ks. Abp Henryk Hoser SAC zaznaczył, że Kościół prędzej czy później będzie musiał objąć stanowisko w tej ważnej sprawie. Jako, że istnienie spora liczba fałszywych objawień, zrozumiałe jest, uważne badanie sprawy przez Kościół.

Dod. Marcin Tafejko 1.03.2017 o 12.46, akt. 2.03.2017 o 16.48