Spotkanie dla animatorów Różańca Rodziców za Dzieci (nagranie homilii)
13 lutego 2016 roku

W poniedziałek w Katedrze świętego Michała Archanioła i świętego Floriana Męczennika odbyło się spotkanie liderów Żywego Różańca, zaangażowanych w dzieło Modlitwy Różańcowej Rodziców za Dzieci. Mszy Świętej przewodniczył Ks. Bp Marek Solarczyk.

- Dzisiejsza historia ewangeliczna uświadamia każdemu z nas, że w wielu momentach i sytuacjach naszego życia. W tych, które są ziemskie i w tych, które są duchowe pytamy o sens. Pytamy o to w jaki sposób możemy znaleźć potwierdzenie, że warto tą drogą iść, i że nasze czyny przyniosą właściwe owoce i efekty. (...) Dzisiaj Chrystus daje taką odpowiedź: "Ważne żebyś potrafił w tym wszystkim nie zapomnieć o mnie, abyś potrafił przywołać tę tajemnicę Boga i potrafił ją przeżywać wtedy zobaczysz. Wtedy twoje serce będzie się kształtowało." Pan Bóg da wtedy jasność, która pozwoli dojrzeć to co jest jego obecnością i znakami jego życia.

- mówił w homilii Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej

Na terenie diecezji jest ponad trzydzieści pięć tysięcy członków Żywego Różańca i ponad dwa tysiące uczestników Nieustannego Jerycha Różańcowego.

Dod. Marcin Tafejko 15.02.2017 o 16.29, akt. 15.02.2017 o 16.32