XXV Światowy Dzień Chorego - centralne uroczystości w DW-P (pełne nagranie homili)
11 luty 2017 r.

Centralne uroczystości z okazji 25. Światowego Dnia Chorego w Diecezji Warszawsko-Praskiej odbyły się w sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Msze celebrował Ks. Bp Marek Solarczyk, który w homilii zwrócił szczególną uwagę na potrzebę niesienia pomocy dla cierpiących.

- «Nie mam srebra ani złota - powiedział Piotr - ale co mam, to ci daję: W imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka, chodź!». To jest właśnie ta tajemnica, która w niesamowity sposób jest wpisana w dzisiejszy dzień. - mówił Biskup Pomocniczy Warszawsko-Praski

Po Eucharysti i odbyło się nabożeństwo Lourdzkie. Następnie osoby starsze i cierpiące przystąpiły do sakramentu namaszczenia chorych.

Mszę koncelebrował m. in. Krajowy i Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia - Ks. Arkadiusz Zawistowski

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

Uroczystość została ustanowiona przez św. Jana Pawła II 13 maja 1992 roku listem do kard. Fiorenzo Angeliniego, pierwszego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Papież postanowił, że obchody tego dnia będą miały miejsce we wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes, które przypada 11 lutego. Ogólnoświatowe obchody tego dnia odbywają się w jednym z sanktuariów maryjnych na świecie. W tym roku, z racji ich 25-lecia, odbędą się w Lourdes, jako obchody nadzwyczajne.

Dod. Marcin Tafejko 13.02.2017 o 20.02, akt. 13.02.2017 o 20.07