Ks. Bp Marek Solarczyk w Domu Pomocy Społecznej Sióstr Albertynek (pełne nagranie homilii)
10 lutego 2017 r.

W ramach obchodów Światowego Dnia Chorego Ks. Bp Marek Solarczyk odwiedził pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej imienia Świętego Brata Alberta, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim.

W ośrodku mieszka sto sześć przewlekle somatycznie chorych kobiet.

Kiedy Chrystus uzdrowił przyprowadzonego głuchoniemego to św. Marek w Słowie Bożym zaznacza, że otworzyły się jego uszy i więzy języka się rozwiązały. Dodał także, że mógł prawidłowo mówić. Nie chodziło tylko o to, że coś się wydarzyło, ale to sprawiło, że on odzyskał pełną zdolność życia. A jednocześnie zaproszenie, aby poprzez swoje życie być dalej znakiem i świadkiem tego co Pan Bóg jemu uczynił i tego co on powinien zanieść drugiemu człowiekowi. To jest wielka zachęta dla nas, byśmy przywołując postać św. Alberta i dzisiejszego słowa potrafili z całą wrażliwością stanąć wobec Pana Boga dziękując, że tyle darów nam ofiarował

- mówił w homilii Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej

ROK ŚW. BRATA ALBERTA

Od 25 grudnia 2016 do 25 grudnia 2017 trwa w Kościele Rok świętego Brata Alberta. Z tej okazji zaplanowanych zostało wiele wydarzeń przypominających życie i działalność krakowskiego apostoła ubogich. Najważniejszym będzie czerwcowa uroczysta celebra w krakowskim sanktuarium Jana Pawła II, w której udział wezmą przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski oraz rzesze wiernych zaangażowanych w liczne dzieła pomocy ubogim.

Dod. Marcin Tafejko 13.02.2017 o 17.20, akt. 13.02.2017 o 19.35