Bp Marek Solarczyk na akademickiej Mszy Świętej w Łodzi (nagranie konferencji oraz homilii)
29 stycznia 2017 roku

W niedzielę 29 stycznia Ks. Bp Marek Solarczyk przewodniczył mszy świętej akademickiej w archikatedrze łódzkiej.

„Błogosławieni to osoby szczęśliwe. Błogosławieństwa mają w sobie niesamowitą tajemnicę. Ubogi i bogaty – dwa wykluczające się pozornie słowa, pokazują, że można być ubogim czyli „u Boga” oraz bogaty, czyli żyć „z Bogiem na Ty”.

Po zakończonej Eucharystii ksiądz biskup wygłosił prelekcję pt: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”, przytaczając wiele przykładów z własnej pracy duszpasterskiej. W podziękowaniu za wizytę w Łodzi, młodzież wręczyła kalendarz ze zdjęciami Ks. Biskupa. Spotkanie zakończyło się wspólną agapą w siedzibie DA „Piątka”.

Materiały video dzięki uprzejmości Archidiecezji Łódzkiej

Dod. Marcin Tafejko 1.02.2017 o 15.05, akt. 1.02.2017 o 15.08